درب شیشه ای برقی اتوماتیک

درب شیشه ای برقی اتوماتیک

درب شیشه ای برقی اتوماتیک : آیا تا به حال به پاسخ این سوال اندیشیده اید که بشر از چه روی به اختراع محصولاتی جدید روی می آورد ؟
زمانی که سیر پیدایش و تکامل اختراعات فیزیکی یا ابداع روش هایی جدید برای تحقق یک امر را بررسی می کنیم ، به این نکته می رسیم که میل انسان به ساده تر انجام شدن امور یا به قولی راحت طلبی وی بوده که سبب شده است تا نسخه های گوناگون یک وسیله دچار تحولاتی پیوسته شده ، همواره ارتقاء یافته یا در اثر رخوت و درجا زدن از دایره محصولات پرمصرف و کاربردی زندگی او حذف شود .

 

سیر تکامل درب های ساختمانی

در همین رابطه درب های ساختمانی که وظیفه جدا کردن حریم و چارچوب یک بنا از محیط مشاع اطراف آن را دارند ، روزگاری به منظور ممانعت از ورود حیوانات یا انسان های مهاجم مورد استفاده قرار می گرفت ، با متمدن شدن بشر وظیفه حراست از حریم شخصی وی و ایجاد مأمنی برای به آرامش رسیدن او را بر عهده گرفت ، با گذر زمان به عنوان بخشی از معماری یک سازه ، به زمینه ای برای هنرنمایی هنرمندان و عاملی برای ارتقاء اوضاع ظاهری یک ساختمان شد و نهایتاً در شمایل ، ابعاد و جنس های مختلف ، با حفظ کاربردهای پیشین خود به عاملی برای کنترل عبور و مرور انسان ها مبدل گشت .

 

درب شیشه ای برقی اتوماتیک

درب شیشه ای برقی اتوماتیک به عنوان یکی از مصادیق امروزی درب های ساختمانی ، همانطور که از نامش پیداست دربی با قابلیت باز و بسته شدن خودکار بواسطه حسگرهایی الکترونیکیست که از شیشه ساخته شده و با نصب در فروشگاه ها ، چارچوب ورودی لابی ساختمان های پرتردد و دیگر اماکن عمومی و نیمه عمومی که مستلزم جدا سازی به دو بخش داخلی و خارجی می باشند مورد استفاده قرار می گیرد .

در همین رابطه باید خاطر نشان کرد که درب هایی از شیشه میرال و استوپر های معروف که روزگاری در همه فروشگاه ها و مغازه های کوچک و بزرگ می دیدیم (و صد البته همینک نیز دیده می شوند) ، در مواردی قدرت پاسخگویی به حجم تردد افراد مابین طرفین خود را نداشته و علاوه بر کند کردن جریان عبور و مرور ، به سرعت نیز خراب شده و به ریگلاژهای تخصصی نیاز پیدا می کردند .

از همین روی درب شیشه ای برقی اتوماتیک به تأسی از مقدمه فوق که به آسان تر شدن کارها برای کاربران انسانی کمک می کرد ، اینک با سرعت بالای خود به محض اینکه فردی را در نزدیکی خود دیده ، گشوده می شد و بدین ترتیب علاوه بر بسته ماندن کامل در زمان عدم استفاده که به حفظ انرژی فضای داخلی می انجامید ، بدون دخالت عاملی فیزیکی و اعمال نیرو نیز باز و بسته شده و از نظر بهداشتی نیز فواید زیادی را به همراه داشت .

 

انواع درب شیشه ای برقی اتوماتیک

از آنجایی که همه چارچوب هایی که به درب شیشه ای برقی اتوماتیک مجهز می شوند دارای ابعاد و ویژگی های ساختاری یکسانی نیستند و همچنین کارفرمایان نیز در مواردی خواهان نصب محصولی خاص هستند ، درب های شیشه ای خودکار در انواع و اقسام مختلفی عرضه می شود که به طور کلی می توان آن ها را به دسته های زیر تقسیم کرد :

درب اتوماتیک کشویی

این نوع محصولات که می توان گفت از پرشمار و پرطرفدارترین مدل های درب های شیشه ای خودکار هستند ، با تقسیم شدن در دو زیر گروه یک و دو لت ، یا از یک سو گشوده شده یا دو تکه درب به طرفین کشیده شده و مسیر از میان آن ها هموار می شود .

درب اتوماتیک تلسکوپی

اگرچه استفاده از این درب ها در جایگاه های گوناگون قانونی لازم الاجرا نداشته و سلیقه کارفرما در کنار صلاحدید اپراتور نصب این محصول است که نوع آن را مشخص می کند ، اما می توان گفت که درب های اتوماتیک تلسکوپی مخصوص چارچوب هاییست که با وجود دهانه ای تنگ ، بستری برای پذیرش یا اختفای یک لت کامل را نداشته ، فلذا با تقسیم کردن آن به چند قسمت و جای دادن هریک روی دیگری به هنگام باز شدن (همانند یک تلسکوپ یا آنتن) به ایجاد فضایی حداکثری برای تردد رهگذران کمک می کند .

درب اتوماتیک قوسی

این نوع درب که بخشی از یک دایره فرضیست ، ساختاری همانند درب های کشویی داشته ، با این تفاوت که به جای حرکت رفت و برگشتی روی خطی صاف ، بر روی کمانی از دایره مذکور رفت و آمد می کند .

گفتنیست که در مواردی این چارچوب دایره ای کامل با دو لایه درب متحرک بوده و فرد پس از عبور از اولی و بسته شدن آن ، در شرف عبور از دومی و گشوده شدنش قرار می گیرد . این نوع درب مناسب مراکز خرید ، هتل یا ساختمان هاییست که تردد زیادی داشته و حفظ انرژی (سرما در تابستان و گرما در زمستان) و قیمت درب اتوماتیک یا قیمت شیشه سکوریت برای دست اندرکاران این مجموعه مهم می باشد .

درب اتوماتیک گردان

این نوع درب که به Revolving نیز معروف است ، نمونه ای از درب های کلاسیک و ارتقاء یافته با تکنولوژی روز است که در چارچوبی استوانه ای چرخیده و عابرین با قرار گیری در بین 3 یا چهار قسمت داخلی آن ، موزون با حرکت درب خودکار حرکت کرده و بدون برخورد با دیگران به محیطی وارد یا از آن خارج می شوند .

درب اتوماتیک تاشو

این درب که ساختاری همانند درب های اتوبوس های قدیمی دارد ، ساختاری مشابه درب های تلسکوپی داشته ، با این تفاوت که به جای جمع شدن بر روی یکدیگر ، همانند پارتیشن های پاراوانی کنار یکدیگر قرار گرفته و بدین ترتیب باز و بسته می شوند .

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *