درب شیشه سکوریت کشویی

درب شیشه سکوریت کشویی

درب شیشه سکوریت کشویی : چنانچه یادداشت‌های پیشین ما در مجموعه نگین شیشه را دنبال کرده باشید، به یاد خواهید آورد که در خصوص شیشه‌های سکوریت توضیحات کاملی را خدمتتان عرض کردیم که از مهمترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • زمانی که از شیشه‌های ایمنی، میرال، نشکن، تمپر یا گرما دیده یاد می‌شود منظور همین شیشه‌های سکوریت است .
 • این محصولات دارای تنوع در ضخامت و ابعاد سطح بوده اما معمولاً قطری بین 4 تا 20 میلیمتر داشته و قطع آن‌ها در ابعاد دلخواه تولید می‌شود .
 • این محصولات از اعمال گرما روی شیشه‌های خام و سرد کردن آن‌ها به وجود می‌آیند .
 • به دلیل تغییری که در ساختار مایکروسکوپیک خود می‌پذیرند پس از عملیات حرارتی تغییر شکل نداده و نمی‌توان تغییری در ابعاد آن‌ها (ولو یک سوراخکاری ساده) انجام داد .
 • در برابر ضربه مقاومند به شرطی که این ضربه از کناره‌ها و به گوشه‌های شیشه وارد نشود .
 • قابلیت لمینیت شدن داشته و می‌توان با ترکیب لایه‌ای آن‌ها ساختاری بسیار محکم (در حد شیشه‌های ضد گلوله) به وجود آورد.
 • در صورت شکسته شدن، بر خلاف شیشه‌های معمولی که تکه‌هایی شمشیری دارند، این محصولات پودر شده یا به مکعب‌های بسیار کوچک تبدیل می‌شوند .

استفاده از شیشه‌های سکوریت به عنوان درب

زمانی پیش می‌آید که ما نیازمند استفاده از جداره‌ای به عنوان درب یک چارچوب هستیم که بتوانیم پشت آن را ببینیم، این در حالیست که توامان وجود مقاومت بالای آن در برابر فشار، ضربه، حرارت و حرکت نیز از اهمیت زیادی برخوردار است .

در چنین شرایطی است که شیشه‌های سکوریت به عنوان یکی از معدود انتخاب‌های ما وارد عمل شده و می‌توانند به این مهم بپردازد، آن‌هم با جلوه‌ای خاص، قابلیت مصرف به صورت فریم‌دار و بی‌فریم، با قابلیت جلوگیری از ورود آلودگی هوا، گرد و غبار، صوت و حرارتی نامطبوع؛

اما مشکل اینجاست که استفاده از آن‌ها به شیوه سنتی و مرسوم (یعنی حرکت حول محوری عمودی به کمک چند لولا) به سادگی میسر نبوده و ملزم به تغییر نوع جابجایی آن با کمک روش‌های دیگری هستیم .

 

درب شیشه سکوریت کشویی

همانطور که از نام این بخش بر‌می‌آید، استفاده از این درب‌ها به صورت کشویی راه حلیست که با مزایای فراوانی از جمله

 • حرکت در مسیری خطی و اشغال فضایی حداقلی،
 • امکان باز و بسته نمودن درب بواسطه بازوهای مکانیکی یا ریل‌های ساچمه‌ای،
 • امکان باز ماندن مستمر درب در اماکنی مانند مراکز خرید که باز شدن آن به طرفین دردسرساز است،
 • کاهش خطران بالقوه و تهدیداتی که ممکن است به شکسته شدن شیشه منجر شود و
 • داشتن ساختاری خاص و متفاوت

همراه است . اگرچه استفاده از این شیشه‌ها در ساختاری لولایی یا ریلی مختص مکان‌هایی خاصی نبوده و قانونی لازم الاجرا برای استفاده از یکی از این دو روش وجود ندارد، اما می‌توان گفت که یکی از دلایلی که سبب می‌شود تا به استفاده از درب‌های کشویی روی بیاوریم تحرک و تنش زیادشان در یک محل است .

به عنوان مثال فروشگاه پرطرفداران و همیشه شلوغی را در نظر بگیرید که از درب‌های سکوریت استفاده می‌کند. چنانچه تجربه حضور بلند مدت (مثلاً کار به مدت چند ماه) در یکی از آن‌ها را داشته باشید، تصدیق می‌کنید که وزن درب، باز و بسته شدن‌های پر شمار و استپ ضعیف درب از جمله عواملی هستند که سبب می‌شوند تا درب به راحتی باز و بسته نشده، در هنگام حرکت صداهای گوش خراشی دهد، به طور کامل کیپ نشده و حالتی شبیه به اینکه هر لحظه و با هر باز و بسته شدنی احتمال خرد شدنش وجود دارد به خود بگیرد ؛

عواملی که شاید یک مشتری هیچگاه به وجودشان پی نبرد . بدیهیست که در چنین شرایطی استفاده از دربی کشویی که با یک اشاره دست باز و بسته می‌شود تا حد زیادی از این مخاطرات کاسته و موجب سهولت در رفت و آمد می‌شود .

 

قیمت شیشه سکوریت کشویی

با عنایت به اینکه این محصولات علاوه بر شیشه خام دربردارنده یراق آلاتی الصاق شده به آن می‌باشند (مثلاً پکیج اسپایدری همراه با ریل استنلس استیل لوله ای یا قوطی) این عوامل نیز بر روی قیمت نهایی درب شیشه سکوریت کشویی تاثیرگذارند . از این گذشته نوسانات قیمت این محصولات مانع از درج بهایی ثابت در این یادداشت می‌باشد، به همین دلیل به منظور دریافت مشاوره، کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خدمات مجموعه نگین شیشه و استعلام قیمت روز این محصولات هم اکنون با تماس گرفته و سوالات خود را مطرح نمایید .

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *