شیشه بین کابینتی

شیشه بین کابینتی

شیشه بین کابینتی : طی یک گزاره ساده ، زمانی که پدیده ای تکامل می یابد ، ویژگی های جدیدی در آن ظاهر می شود که این ویژگی ها می توانند مقدمات استفاده از این محصول در جایگاه های بیشتری را فراهم کنند .

به عنوان مثال تلفن های همراهی که سیری اکیداً صعودی در تکامل طراحی خود داشته و روز به روز به امکانات و کاربردهای آن ها افزوده می شود ، در نمونه های اولیه خود و با ساختاری که هیچ شباهتی با وضع کنونی آن‌ها نداشت تنها به منظور برقراری ارتباطی کلامی از راه دور بدون نیاز به کابل های مخابراتی استفاده می شدند .

این در حالیست که امروزه با گذشت دو دهه و اندی از ورود و استفاده گسترده از آن ها در ایران ، این محصول در ساده‌ترین مدل های خود به تنهایی کار چندین و چند وسیله دیگر (از جمله دوربین فیلمبرداری و عکاسی ، ماشین حساب ، چراغ قوه ، ساعت زنگدار ، تقویم ، دیکشنری ، نقشه ، رادیو …) را انجام داده و روز به روز به گستره فعالیت های آن افروده می شود .

با توجه به این توضیحات ، شیشه های ساختمانی نیز به عنوان محصولاتی که از بدو پیدایش و تولید صنعتی خود تا کنون دچار تغییر و تحولات فراوانی شده اند ، در حالی که روزی نماد شکنندگی بوده و نمی توانستیم بر روی استقامت آن ها حساب کنیم ، امروزه به چنان جداره مستحکم و مقاومی تبدیل شده اند که جای دیوارهای سنتی ساز را گرفته و به عنوان دیوار مستقلی مورد استفاده قرار می گیرند .

 

شیشه بین کابینتی

شیشه های بین کابینتی بین عنوان نمونه ای از کاربردهای جدید شیشه های ساختمانی ، محصولاتی عموماً شفاف و رنگی هستند که فاصله میان دو طبقه کابینت‌ها را پر کرده و بدین ترتیب علاوه امکان افزایش همخوانی محیط با وسایل یا چینش آشپزخانه ، مستلزم صرف زمان و انرژی کمتری برای تمیزکاری می باشند .

یک شیشه بین کابینتی چه ویژگی هایی دارد ؟

1. این محصول باید در برابر گرما مقاوم باشد تا در اثر کوچکترین شوک های گرمایی ترک نخورده و متلاشی نشود .

2. مسلماً تهدیدهای فیزیکی که در محیط های خارجی یک سازه وجود دارد بسیار بیشتر از چالش های درون منزل و آشپزخانه آن می باشد . با این حال در صورتی که به نحوی ناخواسته لتی از شیشه های آشپزخانه و بین کابینتی بشکند خسارات و تهدیدات وارده بسیار پررنگ تر از شکستن نمونه های خارجی می شود . در نتیجه اینکه با سکوریت یا لمینت کردن آن باید جلوی آسیب دیدگی اش گرفته شده یا در صورت آسیب دیدگی مانع از ریزش آن شود .

3. فضای آشپزخانه به عنوان بخش پرتردد ، محبوب و مشترک یک واحد مسکونی (در قیاس با یک اتاق خواب) باید دارای رنگ و رویی شاد ، پر انرژی و جذاب باشد . از همین روی با تولید این محصولات در طرح های مورد نظر کارفرما این عامل نیز تحقق می یابد .

4. آشپزخانه ها باید پاکیزه ترین بخش های یک خانه باشند ، چرا که محل طبخ غذا بوده و تناول غذایی نامطلوب ، ناسالم و آلوده می توند به بیماری یا مرگ و میر انسان ختم شود ؛ از این روی شیشه های کابینتی با ظاهر صاف و صیقلی خود به راحتی پاک شده و جسمی خارجی را جدب خود نمی کنند .

 

مهمترین تغییرات اعمال

چنانچه بخواهیم مهمترین تغییرات اعمال شده روی شیشه ها را بررسی کنیم می توانیم به
• لمینت (لمینیت) شدن شیشه ها به معنی چند لایه کردن این محصولات و اتصال آن ها – با توجه به قیمت شیشه لمینت –  بواسطه لایه های چسبناک پی وی بی ،
• سکوریت کردن آن ها – با توجه به قیمت شیشه سکوریت – به معنی امنیتی یا ضد ضربه شدنشان به واسطه قرار گرفتن در کوره های القایی و تغییر دمای حساب شده ،
• رنگی شدن آن ها بواسطه پذیرش سطوحی با رنگ شفاف در میان لایه های خود و
• ساتینا نمودن این محصولات با کمک شناور کردنشان روی اسید که به مات شدن آن ها می انجامد اشاره کنیم .

 

شیشه لاکوبل

در نهایت لازم به ذکر است که شیشه لاکوبل (Lacobel glass) که در یادداشتی جداگانه به بررسی ساختار آن خواهیم پرداخت ، به عنوان محصولی با داشتن همه شرایط مذکور ، بواسطه داشتن رنگ و طرحی زیبا ، به روز بودن ، قابلیت بزرگتر نشان دادن محیط از اندازه واقعی ، بازتاب نور ، مقاومت بالا در برابر رطوبت ، تغییر دما ، مواد شیمیایی و اشعه یو وی مصداقی روشن از شیشه بین کابینتی می باشد .

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *