شیشه سکوریت رفلکس

شیشه سکوریت رفلکس

شیشه سکوریت رفلکس : زمانی که سخنی از شیشه های ساختمانی به میان می آید ، به دلیل اینکه معمولاً این محصولات را با نمونه های شفاف ، بی رنگ و صیقلی به یاد می آوریم ، تصویر جام های ساده ، کلییر یا کریستالی در ذهن ما شکل می گیرد .

این در حالیست که شیشه های مورد بحث ما محدود به حال های فوق نبوده و گاهی پیش می آید که همانند شیشه های دکوراتیو یا رفلکس ، علاوه بر پذیرش رنگ یا مقدار مشخصی از ماتی ، نور و تصویر تابانده شده به آن را بازگردانده و همان وظایف را نیز انجام دهند .

شیشه رفلکس چیست ؟

شیشه های رفلکس به نوعی از شیشه های ساختمانی گفته می شود که توانایی بازتاب تصاویر از سمتی که دارای نور بیشتریست را دارند .

این محصول که نام خود (Reflective یا Reflex) را از همین خاصیت واکنش گرایی ، عکس العمل و انعکاسش گرفته است ، به دلیل اینکه در طول روز و به هنگام وجود خورشید در آسمان توانایی بازتاب تصاویر پیرامونش را دارد ، جلوه بصری چشم نوازی را به سازه محل نصبش می دهد ، در نتیجه اینکه شیشه های رفلکس یکی از اصلی ترین گزینه های پوشاندن سطوح خارجی یک سازه ، به ویژه ساختمان هایی غول پیکر با معماری های خاص ، مراکز خرید و ساختمان های تجاری می باشد .
در همین رابطه شیشه سکوریت رفلکس که نسخه ایمن شده محصولات مذکور است ، پس از اینکه بنا به سفارش مشتری تغییراتی فیزیکی را پذیرفته و در کوره های مخصوص به ساختاری نشکن رسید ، آماده نصب در چارچوب های مورد نظر می گردد .

مزایای استفاده از شیشه سکوریت رفلکس

تعدیل دید ناظر خارجی در عین مقاومت بالا

• شاید بتوان اولین مزیت استفاده از شیشه سکوریت رفلکس را نخستین ویژگی مشهود آن نیز دانست ، تعدیل دید ناظر خارجی در عین مقاومت بالا .

گفتیم در شرایطی که نور بیرون یک فضای سرپوشیده از داخل آن بیشتر و قدرتمندتر باشد ، شیشه رفلکس آن را به سمت خارج بر می گرداند . این امر سبب شده است تا بسیاری از ساختمان های اداری به دلیل اینکه توانایی یا امکانات لازم برای نصب پرده را ندارند و یا با قرار گرفتن در نقطه ای ایده آل از نظر جغرافیایی دلیلی برای مسدود کردن منظره تحت نظرشان نمی بینند ، با استفاده از شیشه های رفلکس ، علاوه بر داشتن دیدی کامل به بیرون جلوی دیده شدن این محیط توسط ناظرین خارجی را بگیرند .

یک کاربرد جالب

در ادامه شاید برایتان جالب باشد بدانید که در برخی کشورهای اروپایی و آمریکایی ، شرکت هایی وجود دارند که به منظور تبلیغ شیشه سکوریت رفلکس خود و همچنین افزودن جایگاهی پرکاربرد در سطح شهر به ویژه برای گردشگران ، سرویس هایی بهداشتی طراحی کرده اند دور تا دور آن را شیشه های رفلکس پوشانده و در حالی که افراد داخل آن همه جا را می بینند ، توسط دیگران دیده نمی شوند .

شیشه سکوریت رفلکس

از سویی دیگر حال می توانیم درک کنیم که چرا این نوع شیشه برای سازه های اداری و تجاری بیشتر استفاده می شود .

ساختمان هایی که دوره کاربری و حضور افراد در آن ها بیشتر در طول روز و زمان روشنایی طبیعی انجام می پذیرد با نصب شیشه رفلکس مشکلی ندارند ، این در حالیست که رفلکتیوهای ساختمان های مسکونی به دلیل اینکه در طول شبانه روز دارای سکنه هستند ، شب های برای افراد داخل خانه حکم آینه را پیدا کرده و از سمت دیگر خود تصاویر داخلی را به نمایش می گذارد ، لذا چنانچه از این محصولات در خانه خود استفاده می کنید به نوع بازتاب تصویر به ویژه در شب توجه داشته باشید .

تعدیل اشعه های مضر ، گرما و انعکاس آن ها

 

• مزیت دیگر استفاده از قیمت شیشه سکوریت – رفلکس که به نوعی وابسته به مورد قبلیست ، به عدم ورود نور خورشید ، اشعه های مضر و گرما به ویژه در فصل تابستان اشاره دارد . زمانی که در گرم ترین روزهای سال قرار داریم ، شیشه رفلکس با بازتاباندن نور خورشید اثر گذاری آن را کاهش داده و بدین واسطه به مصرف انرژی لازم برای تهویه مطبوع محیط نیز کمک کرده است .

• وجود رنگ های متنوع یکی دیگر از نقاط قوت این محصول می باشد . ممکن عده ای تعدیل نور خورشید را عاملی مثبت و مفید تلقی کرده و عده دیگری نظر متفاوتی داشته باشد ، با این حال این تنوع در رنگ بندی آن هاست که سبب می شود تا ناظر بیرونی رنگی کاملاً منحصر بفرد دیده و ساکنین آن نیز هاله ای از رنگ مذکور را مقابل دیدگان خود داشته باشند . اگرچه امکان تولید و استفاده از همه رنگ ها در سطح عمودی یک سازه وجود دارد اما کمتر دیده شده است که فردی خارج از دایره رنگ های طلایی ، نقره ای ، مشکی ، قهوه ای ، آبی و سبز و زیر مجموعه های آن ها از رنگ دیگری استفاده کند .

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *