شیشه سکوریت لوازم خانگی

شیشه سکوریت لوازم خانگی

شیشه سکوریت لوازم خانگی : چندی پیش یکی از دوستان من که به خانه جدید خود نقل مکان کرده بود متوجه شد که درب شیشه‌ای اجاق گازشان، یعنی همان قطعه‌ای که در بالای آن قرار گرفته و با بسته شدن روی شعله‌ها قرار می‌گیرد بزرگتر از محل استقرار گاز بوده و تنها در صورت جدا کردن آن می‌توان گاز را در محل خود قرار داده و در عین حال به شیر گاز نیز دسترسی آسان داشت .

در همین رابطه پس از اینکه این قطعه باز شده و در راه انتقال به انباری بوده است، به دلیل ورود ضربه‌ای جزئی به کناره‌های آن یا گرفتن این محصول از محلی نامناسب (مثلاً حمل این قطعه شیشه‌ای تنها بواسطه گرفتن نوار بالایی آن) شیشه سکوریت اجاق گاز با صدایی مهیب شکسته و قطعات بیشمار آن فضای راه‌پله را پر کرده است.

زمانی که این رویداد برای من تعریف شد، این شبهه در ذهن من شکل گرفت که شاید مشکل شکسته شدن شیشه لوازم خانگی معضل بسیاری از هموطنانمان بوده و در عین حال به دلیل کارخانه‌ای بودن بسیاری از این محصولات، در بین آن‌ها تصور اینکه می‌توان آن‌ها را با نمونه جدیدی جایگزین کرده و از شیشه دیگری استفاده کرد وجود ندارد .

به همین دلیل تصمیم گرفتم تا در این یادداشت به بررسی شیشه سکوریت لوازم خانگی بپردازم. از آنجایی که ممکن است توضیحات پیش روی پاسخ یکی از سوالات شما در خصوص این محصولات باشد، پیشنهاد می‌کنم تا با ما همراه باشید .

شیشه سکوریت لوازم خانگی چیست

 

امروزه طراحان لوازم خانگی (یا هر محصول دیگری) به هنگام انتخاب متریال مورد نظر برای ساخت یک محصول به عوامل مختلفی نظیر وجود تناسب میان مقاومت این ماده و کاربرد وسیله مورد نظر، میزان شکل پذیری آن یا زیبایی این دو در یک قالب توجه می‌کنند .

در همین رابطه روزگاری ساخت یک درب، پارتیشن یا نرده شیشه‌ای امر معقولی به نظر نمی‌رسید، چرا که این محصولات مقاومت امروزیشان در برابر ضربه را نداشته ، با کوچکترین اعمال نیرو، فشار، حرارت یا حرکت ناگهانی می‌شکستند ، تکه‌های شکسته شده به شدت خطرناک بودند و از نظر امنیتی گزینه مناسبی تلقی نمی‌شدند.

 این در حالیست که با ابداع روش‌هایی برای ساخت شیشه‌های نشکن و ضد ضربه (به طور مشخص مباحثی که در  قیمت شیشه سکوریت و قیمت شیشه لمینت به آن‌ها پرداختیم) استفاده از این متریال در قالب محصول مورد نظر آنچنان جا افتاد که دیگر نمی‌توان درب‌های متعددی را خارج از این قالب تصور کرده و تولید نمود .

در همین رابطه شیشه سکوریت لوازم خانگی به عنوان نوعی شیشه نشکن که در ساخت شیشه‌های بخاری، اجاق گاز، پروژکتور ، شومینه و محصولاتی مشابه بکار می‌روند، ماده اولیه‌ایست که در برابر گرما مقاومت بالایی داشته و دچار ترک و شکستگی نمی‌شود. این محصولات که دقیقاً مصداقی برای توضیحات فوق هستند، علاوه بر زیبایی فراوانی که در یک وسیله گرمایشی به وجود می‌آورند، در موارد متعددی نیز به دلیل نمایش فراسوی خود مورد استفاده قرار گرفته و باعث می‌شوند تا نور شعله‌ها در آنسوی این جداره دیده شوند .

همچنین از دیگر کاربردهای شیشه سکوریت لوازم خانگی می‌توان به استفاده از آن‌ها در قالب ساخت محصولات دکوراتیو (مثلاً میز زیر تلوزیون یا عسلی)، طبقه‌های یخچال، هود، سینک و … اشاره کرد. پر واضح است که در این محصولات جنبه مقاومت بالای شیشه در ارجحیت نسبت به مقاومت گرماییشان قرار دارد .

لوازم خانگی و نگین شیشه

با گذر از توضیحات فوق، گاهی پیش می‌آید که این محصولات دچار آسیب‌های فیزیکی جدی و غیرقابل جبرانی شده و نیازمند تعویض هستند. با توجه به اینکه ممکن است نمونه‌های حاضری یا قطعات یدکی بخش‌های مذکور در بازار وجود نداشته باشند، شناخت مرکزی که بتواند این محصولات را تولید و عرضه نماید بسیار مهم است .

در همین رابطه مجموعه نگین شیشه به عنوان عرضه کننده شیشه سکوریت لوازم خانگی آماده است تا با کمک دستگاه‌های واترجت و انواع CNC ها برش، تراش، سوراخ، خم، چاپ و سایر تغییرات مورد نظر را به شیشه داده و پس از انجام عملیات حرارتی، نمونه‌های سکوریت را آماده تحویل نمایند .

ناگفته نماند که با توجه به اینکه لوازم خانگی دارای شیشه‌هایی نچندان ضخیم هستند، این محصولات از شیشه‌هایی با ضخامت 3 میلی‌متر آغاز شده و زیاد می‌شوند .

در پایان لازم به ذکر است که چنانچه در این خصوص سوالی داشته یا نیازمند اخذ مشاوره هستید، همکاران بنده آماده پاسخگویی به سوالات شما می‌باشند .

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *