شیشه لاکوبل

شیشه لاکوبل

شیشه لاکوبل : در روزگاری که شیشه و آبگینه ها به نمادی برای شکنندگی و شفافیت تبدیل شدند ، شاید تصور نمی‌شد که روزی فرا رسد که این محصولات هم در برابر ضربه و فشار مقاوم شده و هم بتوان آن ها را به الوان گوناگون درآورد .

در همین رابطه شیشه هایی که تا همین دو الی سه دهه پیش نیز مورد استفاده وسیع قرار می گرفتند ، محصولاتی بودند که با کوچکترین ضربات فروریخته و در نهایت پیچیدگی طراحی خود ، به شیشه هایی مات یا مشبک تبدیل می شدند ؛ این در حالیست که امروزه شیشه های لمینت ، سکوریت ، ضد گلوله یا رفلکس در ابعاد و ضخامت های مختلف مورد استفاده قرار گرفته و ویژگی های سنتی یک شیشه ساختمانی را به چالش کشیده اند .

شیشه  لاکوبل

شیشه لاکوبل به عنوان یکی از همین محصولات نوظهور نوعی از شیشه های ساختمانیست که دارای ساختاری رنگی بوده و با یافتن ظاهری خلاف آنچه که از عموم شیشه ها سراغ داریم (یعنی معلوم بودن تصاویر پشت آن) در جایگاه های تازه ای مورد استفاده قرار می گیرند .

پس تا بدین جا دانستیم که شیشه لاکوبل شیشه ای پشت رنگیست که با پذیرش لایه هایی از رنگ های متنوع و مختلف در یک سوی خود ، بواسطه لایه ای از ورق های PVC محافظ لمینت می گردند .

تعریف شیشه پشت رنگی

به هر شیشه شفافی که از یک سو رنگ شده و از سوی دیگر توسط ناظرین دیده شود شیشه رنگی یا Back painted glass می‌گویند .

به طور عمومی از این محصولات به منظور پوشاندن چارچوب های خارجی (رو به بیرون) در ساختمان های شیشه ای ، پارتیشن بندی های داخلی ، بین کابینت‌ها ، به عنوان وایت برد ، شیشه درب ساختمان ( قیمت درب اتوماتیک ) ، شیشه های کانتر آشپزخانه یا رستوران ، دیوارهای حمام ، شیشه‌بُری های هنری ، شیشه برخی اتومبیل ها و … استفاده می شود .

 بدیهیست که وجود چنین ساختاری با امکان برش در قطع و اشکال مختلف می تواند به خلق محصولاتی جایگزین مصالحی مانند کاشی ، سنگ های تزئینی و لمینت های معماری تبدیل شود .

شیشه لاکوبل

ویژگی شاخص این شیشه های رنگی

این نوع شیشه ها با داشتن قطری کم ، دارای استحکام بالایی هستند ، در نتیجه پدیده های ایده آلی برای پارتیشن بندی به حساب می آیند . اگرچه از شیشه های سکوریت – قیمت شیشه سکوریت – نیز برای پارتیشن بندی فضاهای داخلی استفاده می شود ، اما رنگ های جذاب و پر طمطراق این محصول سبب می شود تا بتوان از آن به عنوان دیوار پوش نیز استفاده کرده و در دکوراسیون فضاهایی مانند آشپزخانه ها (بین کابینت ها) استفاده کرد .

لازم به ذکر است که این محصولات نیز به خودی خود قابل سکوریت شدن بوده (نوع لاکوبل تی) و پس از پذیرش حرارتی تا دمای 650 درجه سانتیگراد به محصولاتی نشکن تبدیل می شوند .

 

انواع شیشه های Lacobel

بدیهیست که همه کاربران، استفاده از شیشه ای تمام رنگی و مات را نپذیرفته و تمایل دارند تا از شیشه ای در ساختار بنای تحت اختیارشان استفاده می کنند که تصویر فراسوی خود را نمایش دهد .

در چنین شرایطی مدل های مات لاکوبل گزینه های مناسبی به نظر نمی رسند ، چرا که دید ناظرین دو طرف خود را کور می‌کنند . این در حالیست که در نمونه های ترنسپرنت ، شیشه لاکوبل علاوه بر داشتن هاله ای رنگی تصویر آن سوی خود را نشان می‌دهد که این سبب می شود تا در مواردی که کارفرما به عبور نور ضعیف شده از طرفین شیشه های خود نیاز دارد ، به این وسیله متوسل شود .

لاکوبل های متلوکس و متلاک در سه حالت ساده ، رنگی مات و متالیک قابل تهیه می باشند .

شیشه لاکوبل

مزایای استفاده از لاکوبل

  • این محصول به دلیل ویژگی شاخصی که از شیشه ها سراغ داریم قابل شستشو بوده و پس از برخورد با آب دچار پوسیدگی ، تغییر رنگ و زنگ زدگی نمی شود . در نتیجه چنانچه به عنوان پارتیشن در فضاهای نمناک (مثلاً حمام یا استخر) از آن ها استفاده می کنید ، نباید نگران تخریب آن ها (بر خلاف سایر محصولات پیش ساخته ، چوبی ، فلزی و … ) باشید .

ناگفته نماند که استفاده از آن به عنوان دیوار پوش می تواند مانع از انتقال رطوبت به دل دیوارها شود .

  • طبق آزمایشات انجام شده این محصولات دارای مقاومتی 7 برابری نسبت به شیشه های خام در هنگام برخورد ضربه هستند .
  • در صورت تمایل می توان این شیشه ها را سکوریت یا لمینت کرد .
  • استفاده از این محصول در آشپزخانه ها (یا هر محیط دیگر) به دلیل بازتاب نور موجب بزرگ نشان داده شدن محیط می‌شود .
  • شیشه های لاکوبل ضد خش ، بادوام و منعطف بوده و شبیه دیواری با ضخامت کم عمل می کنند .

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *