قیمت درب اتوماتیک شیشه ای

قیمت درب اتوماتیک شیشه ای

قیمت درب اتوماتیک شیشه ای : درب های اتوماتیک نیازی به معرفی ندارند ؛ اگر سری به بانک ها زده باشید ، وارد مرکز خریدی شده یا به یک سوپرمارکت بزرگ مراجعه کرده باشید قطعاً درب های اتوماتیک شیشه ای آن ها را دیده اید که در قسمت ورودی این اماکن به صورت خودکار به محض رسیدنتان باز شده و به شما اجازه ورود می دهند.

درب اتوماتیک شیشه ای

 

این درب ها انواع و اقسام مختلفی دارند ؛ برخی از آنها تک لنگه بوده و بدان معنی هستند که تنها یک لنگه درب برای افراد باز می شود؛ برخی دیگر دو لنگه بوده و با حالت کشویی باز می شوند. همانطور کف گفتیم این درب ها شامل انواع مختلفی هستند که می توان گفت تقریباً همه آنها از یک مکانیزم خاص برای انجام عمل باز شدن اتوماتیک استفاده می کنند.

موضوعی که قصد داریم در این مطلب به آن بپردازیم قیمت درب اتوماتیک شیشه ای است. عوامل مختلفی وجود دارند که می توانند بر کم و زیاد شدن این قیمت موثر باشند و نقش تعیین کننده ای در آن ایفا کنند. در این مطلب تلاش می کنیم تا به مهمترین این عوامل پرداخته ، آن ها را معرفی کنیم و چگونگی تاثیر آنها بر روی قیمت درب اتوماتیک را بررسی کنیم.

 

عوامل موثر در قیمت درب های اتوماتیک شیشه ای

 

• یکی از عواملی که تاثیر زیادی در قیمت این درب ها دارد نوع آن ها است. درب های اتوماتیک در انواع اسلایدینگ ، کرو، فولدینگ ، مثلثی و تلسکوپی ساخته می شوند که هر کدام از آنها قیمت متفاوتی نسبت به هم دارند. می توان گفت که مقرون به صرفه ترین نوع این درب ها انواع اسلایدیینگ آنها می باشند که به علت استهلاک کمتر و قیمت پایین تر، از بازار فروش بیشتری برخوردار است.

• از دیگر عوامل موثر در قیمت درب های شیشه ای متراژ پروژه مورد نظر می باشد. قطعاً می دانید که هر چه طول کار ( در واقع عرض درب ورودی ) بیشتر باشد به مقدار شیشه بیشتر و فریم بزرگتری برای ایجاد آن درب نیاز خواهد بود و این افزایش میزان لوازم و مواد اولیه باعث خواهد شد تا قیمت درب اتوماتیک شیشه ای نیز افزایش یابد. در مواقعی که عرض ورودی از حدود استاندارد بیشتر باشد باید موتور های قوی تری نیز در سیستم بازشو درب به کار گرفته شود که این موضوع نیز در افزایش قیمت درب تاثیر گذار خواهد بود.

 

فریم و اپراتور

 

• نوع فریم به کار رفته در ساخت درب اتوماتیک نیز بر قیمت آن تاثیر خواهد گذاشت. درب های اتوماتیک با فریم های مختلفی که از جنس های متفاوتی تولید شده اند ساخته می شوند ؛ برخی از درب ها با فریم آلومینیوم ساخته می شوند که دارای روکش استیل بوده و از گران ترین نوع فریم های درب اتوماتیک مبی باشند؛ برخی دیگر از قاب ها از آلومینیوم آبکاری شده ساخته می شوند و برخی دیگر فریم رنگ شده به صورت کوره ای دارند که قیمت پایین تری نسبت به قاب های آلومینیومی دارد.

• از اصلی ترین قطعات به کار رفته در درب های اتوماتیک که تاثیر مستقیمی در قیمت درب اتوماتیک شیشه ای دارد اپراتور درب اتوماتیک است که می توان گفت تمام کار باز و بسته شدن درب را به تنهایی انجام می دهد. اپراتورهای مختلفی در بازار ایران موجود می باشند که بر اساس قدرت و کاراییشان دارای قیمت های مختلفی هستند. به عنوان مثال اپراتور KABA که دارای موتور دانکر آلمانی است در مقایسه با اپراتورهای هم تراز خود قدرت مناسب و قیمت مقرون به صرفه ای دارد.

شیشه

 

• شاید بتوان گفت آخرین عامل مهمی که در قیمت درب های اتوماتیک موثر است شیشه به کار رفته برای ساخت لت های درب می باشد. عموماً از شیشه سکوریت برای این کار استفاده می شود زیرا در مقابل ضربه مقاومت مطلوبی دارد و با توجه به پودر شدن آن در صورت شکستن ، آسیب جانی نیز به افراد نزدیک درب وارد نمی شود . شیشه سکوریت عموماً دارای قیمت مدوّن و مشخصی است اما موضوعی که باعث افزایش یا کاهش قیمت آن می شود ابعاد شیشه به کار رفته در لت های درب می باشد.

 

قطعاً هر چه لت های ثابت و متحرک درب بزرگتر باشند شیشه به کار رفته در آنها نیز بزرگتر بوده و طبعاً قیمت آن نیز بالاتر می رود ؛ لازم به ذکر است که قیمت شیشه های سکوریت رنگی از شیشه های ساده بالاتر است و این موضوع نیز در قیمت کلی درب اتوماتیک تاثیر می گذارد.

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *