قیمت درب اتوماتیک

قیمت درب اتوماتیک : اگرچه تعبیه ورودی و خروجی در سازه های مختلف پدیده نوظهوری نبوده و عمری به درازای تاریخ مسکن و معماری بشر دارد ، اما در هر دوره از زمان استانداردهایی برای این پدیده تعریف شده که مختص به همان دوره خاص بوده و نیاز انسان ها هم عصرش را برآورده ساخته است . به عنوان مثال چنانچه با یک کارشناس معماری و مسلّط به مباحث تاریخی به گشت و گذار در شهر خود بپردازید ، چنانچه ابنیه ای کهن و پر قدمت در مسیر خود ببینید ، فرد مذکور بواسطه نوع چینش دیوار ، سردر اصلی ، پیرنشین ، کلون درب و نوع تزئینات بکار رفته در آن و سایر جزئیات ظاهری آن به راحتی زمان ساخت این ساختمان را بیان کرده و در صورت سرشناش بودن این سازه ، حتی نام معمار آن را نیز می گوید .

قیمت درب اتوماتیک

این در حالیست که در میان ساختمان های امروزی که روزانه متد و روشی جدید در طراحی به خود دیده و به سوی بی هویتی محض حرکت می کند ، محصولاتی وجود دارند که در هر قالبی نشسته و با سازگاری با هر حرفه ، کاربرد و ابعاد پاسخگوی نیاز افراد مرتبط به خود می باشد .

کاربرد درب های اتوماتیک

در همین رابطه درب های اتوماتیک به عنوان یکی از مصادیق معماری امروز – به ویژه در اماکن پرتردد – از جمله سامانه هایی می باشند که با وجود عمر نچندان زیاد خود به خوبی نزد مردم و دست اندرکاران ساخت و ساخت یا دکوراتورها جای افتاده و مورد استفاده ای وسیع قرار گرفته اند .

در مورد درب های اتوماتیک می توان گفت که هر محصولی که وظیفه حراست از یک چارچوب یا معبر را در اختیار داشته و بدون دخالت مستقیم و فیزیکی انسان باز و بسته می شود در زمره درب های خودکار یا اتوماتیک قرار می گیرد .

در نتیجه اینکه وقتی درب پارکینگ خود را با کمک ریموت می گشایید ، بی آنکه اهمیتی داشته باشد که این درب به صورت رول آپ یا کرکره ای باز می شود ، به صورت ریلی حرکت کرده و یا هر لنگه آن به کمک بازوهای پنومانتیکی باز و بسته می شوند ، در حقیقت با دربی خودکار روبرو هستید .

انواع درب های اتوماتیک

برخی از درب های ضد حریق ، درب های اتوماتیک لولایی روکار و توکار ، تاشو ، گردان ، منحنی ، کشویی ، تلسکوپی ، خروج اضطراری ، مثلثی ، بیمارستانی و چندین و چند مدل از درب های دیگر که بواسطه فشردن یک شاسی ، لمس یک حسگر ، عبور دادن یک کارت شناسایی یا اسکن ویژگی های جسمانی یک فرد اجازه ورود و خروج افراد را ثابت می کند در همین شاخه قرار می گیرند .

این در حالیست که یکی از مهمترین جلوه های خودنمایی درب های اتوماتیک ، نمونه های شیشه ای آن در کتگوری های مختلف می باشند که بواسطه چشم های الکترونیکی باز و بسته می شوند . این محصولات که می توانیم آن ها را در مراکز خرید ، ساختمان های دولتی ، فروشگاه های بزرگ و کوچک ، ورودی مجتمع های پر تردد و … ببینیم ، با داشتن مکانیزمی متناسب با درب های داخلی ، وظیفه کنترل جریان افراد ، آلودگی های صوتی ، هوا و حفظ امنیت محیط پیرامون خود در ایام غیر کاری را بر عهده دارد .

قیمت درب اتوماتیک

با وجود تنوع گسترده ای که میان محصولات فوق الذکر مشاهده می کنیم قیمت درب اتوماتیک به عوامل متعددی بستگی دارد که به مهمترین آن ها می پردازیم :

عوامل موثر در قیمت درب اتوماتیک

درب های اتوماتیک هم مانند دیگر سخت افزارهای فیزیکی دارای تنوع قابل توجهی در ساختار ، ابعاد ، کیفیت ، اجزای سازنده ، کاربرد و افزونه های متصل به خود می باشند که سبب شده است تا دارای لیست بندی از قیمت های متغیر باشند ، با این حال ساخت سفارشی این محصولات سبب شده است تا نتوان قیمت واحدی روی آن ها گذاشته و قالب هایی پیش ساخته آن ها را به فروش رساند .

به عبارتی دیگر در محصولات سفارشی ، به دلیل اینکه ساختار مورد نظر کارفرما مستلزم طراحی و ساخت اختصاصیست ، با توجه به ویژگی های خروجی پروژه قیمت آن محاسبه و اعلام می شود . در همین رابطه فرض کنید قصد خرید یک دستگاه تلوزیون از برندی خاص ، در ابعادی مشخص و تحت ضمانت شرکتی معتبر را دارید .

زمانی که به منظور یافتن قیمت محصول مورد نظرتان فروشگاه های اینترنتی یا نمایندگی های موجود در سطح شهر را بررسی می کنید ، با وجود تلورانس قیمت ها و عرضه محصول مورد نظرتان با بهایی حتی چند صد هزار تومان کمتر یا بیشتر ، ارائه توضیحات ضد و نقیض از سوی فروشندگان و پی بردن به ویژگی هایی که در مرجعی دیگر به آن اشاره نشده است ، در نهایت محدوده اصلی و منصفانه قیمت این محصول را به دست آورده و کالای مورد نظر را از یکی از آن ها خریداری می کنید .

این در حالیست که در استخراج قیمت درب اتوماتیک یا دیگر محصولاتی که با گردآوری و ترکیب شدن چند قطعه مختلف و به صورت سفارشی پدید می آیند ، چنین شرایطی برقرار نبوده و ممکن است برای ساخت دربی روی یک چارچوب ، تفاوت قیمت های ارائه شده در حد چند میلیون تومان هم باشد .

 

قیمت ، تابع کیفیت

به عنوان مصداقی برای این ادعا فرض کنید قصد نصب دربی برقی روی چارچوب مجتمع محل زندگی خود را داشته و در پی یافتن قیمت درب اتوماتیک هستید . در همین راستا مجموعه ای قیمت دربی تلسکوپی ، با شیشه های لمینت ، چارچوبی از استیل مرغوب و ضد زنگ ، الکتروموتوری آلمانی و ضمانت پس از فروش بلند مدت با قیمتی نسبتاً زیاد را عرضه می کند ، در حالی که مجموعه دیگری دربی کشویی و یک لته ، با موتوری چینی ، چارچوبی آلومینیومی و بدون ضمانت خاصی را با مبلغی به مراتب کمتر ارائه می دهد .

بدیهیست که با وجود شباهت خروجی فعالیت آن ها و عملکرد به ظاهر یکسان این محصولات به ویژه در بدو امر ، مجموعه نخست گران فروش و بی انصاف نامیده می شود ؛ حال اینکه واقعیت امر در بلند مدت مشخص شده و با گذر زمان است که مشخص می شود مابه التفاوت هزینه ها خرج چه عواملی شده است .

 

به همین دلیل به جای ارائه لیستی از قیمت درب اتوماتیک که در فضای مجازی بعضاً با هزینه فریم و شیشه ، اجرت نصب و حتی هزینه های حمل و نقل نگاشته می شوند ، به بررسی مهمترین عوامل موثر در آن می پردازیم :

قطعات الکترونیکی

قیمت درب اتوماتیک به عوامل متعددی بستگی دارد که بخش قابل توجهی از آن به قطعات الکترونیکی و مکانیکی محصول اختصاص می یابد .

چشمی درب اتوماتیک

چشمی درب خودکار به عنوان یکی از این افزونه ها ، وسیله‌ایست که با نزدیک شدن افراد به چارچوب درب ، دستور گشایش آن را صادر کرده و بدین ترتیب به ایجاد تمایز و تفاوت میان نمونه های دستی و اتوماتیک می پردازد .
بدیهیست که کارکرد صحیح و سریع این وسیله به ویژه در نمونه های امروزی تر خود مانند چشم رادار سیلور ، چشم های پرده ای ، تعیین وضعیت کنندگان هفت حالته و … سبب می شود تا درب با دقت و سرعت بیشتری در مقابل افراد مختلف باز شده و بواسطه تابش ضعیف ، پراکنده یا بی دقت اشعه مادون قرمز خود که وجود اجسام در چارچوب درب را تشخیص می دهد ، فرد متقاضی عبور را در انتظار نگه ندارد .

موتور

عاملی که سبب می شود تا نیروی برق یک سازه به باز و بسته شدن درب های اتوماتیک کمک کند الکتروموتورهایی هستند که می توانند انرژی الکتریکی را به مکانیکی تبدیل کرده و به حرکت درب های شیشه ای به صورت کشویی ، دوار ، تلسکوپی ، اتوبوسی و قوسی کمک کنند .

بدیهیست که ویژگی های ساختاری این محصولات (مثلاً 00w-40v یا 100w-24v) سبب می شود تا سرعت عملکرد درب های مختلف تنظیم شده ، با نیروی محرکه مشخص و بهینه ای به کار خود ادامه دهند ، در بلند مدت ضعیف نشده و همه روزه به پیدا کردن عیب و ایرادی جدید کیفیت رفت و آمد در میان چارچوب خود را مختل نکنند .

در ادامه گفتنیست که قفل ‌برقی ، باتری ، استابلایزر یا منبع تغذیه و مرکز کنترل نیز از دیگر بخش های قابل توجه این سامانه هستند که به ترتیبی که گفته شد در قیمت درب اتوماتیک تأثیرگذارند .

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *