قیمت شیشه سکوریت دسته دوم

قیمت شیشه سکوریت دسته دوم

قیمت شیشه سکوریت دسته دوم : زمانی که در خصوص محصولات دست دوم سخن می‌گوییم ، نخستین فکری که به ذهنمان خطور می کند محصولاتی هستند که پیش از این متعلق به فردی بوده اند ، برای مدتی مورد استفاده وی قرار گرفته اند و این فرد به هر دلیلی، پس از چندی مالکیت آن را به غیر واگذار کرده است .
اگرچه این تعریف نگرش تقریباً درستی از محصولات دست دوم بوده و در خصوص شیشه های سکوریت نیز صادق است ، اما گاهی محصولاتی (از جمله همین شیشه های ساختمانی) با ویژگی های دیگری نیز در این زمره جای می گیرند که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت :

قیمت شیشه سکوریت دسته دوم

همانطور که در مقدمه گفته شد محصولی دست دوم حساب می شود که پیش از این در جایی استفاده شده و سپس مالکیت آن به فرد دیگری سپرده شده و در جایگاه ثانویه مورد استفاده قرار گیرد، اما سوالی که اینک مطرح می شود این است که چرا باید یک قطعه شیشه در جایگاهی دیگر مورد استفاده قرار گیرد؟

شیشه ها محصولاتی مصرف شدنی نیستند که به مرور زمان تمام شده یا در زمان بقای خود در چند جایگاه مختلف قرار گیرند . این محصولات یا می‌شکنند یا برای همیشه سر جای خود باقی می مانند، مگر اینکه تغییر دکوراسیون یا تغییر کاربری محسوسی صورت گرفته و منجر به عدم کارایی آن ها در جایگاه های فعلیشان شوند .

با توجه به این توضیحات باید تعریف دیگری هم برای قیمت شیشه سکوریت دست دوم وجود داشته باشد . طبق اصطلاحاتی که میان اهل فن وجود دارد، شیشه هایی که در محیط های صنعتی تولید شده اما به هر دلیلی فروش نرفته‌اند را شیشه های دست دوم می نامند .

بدیهیست که وقتی محصولی لقب دست دوم و استوک به خود می گیرد ، قیمتی بمراتب کمتر از همنوعان دست اول و سفارشی خود دارد ، اصلی که در خصوص شیشه های سکوریت نیز صدق می کند اما تفاوتی مهم و اساسی در ساختار این محصولات وجود دارد که انتخاب آن ها را از خریدن محصولاتی دیگر با چنین ویژگی هایی حساس تر می کند و آن هم عدم تغییرپذیری این محصولات می باشد .

 

شیشه سکوریت دست دوم ، محصولی تغییرناپذیر

می دانیم که برای فرآوری یک قطعه شیشه سکوریت ابتدا آن را برش داده و به فرم مطلوب رسانده و سپس بواسطه عملیات های حرارتی آن را سکوریت می کنند . دلیل این اقدام که در یادداشت های پیشین نیز به آن پرداخته ایم کاملاً ساده است ، زمانی که این محصولات در اثر پذیرش گرما مقاوم شده و در برابر فشار و ضربه سخت می شوند ، سطحشان نیز نفوذناپذیر شده و نمی توان کوچکترین تغییری (بدون اینکه بشکند) رویشان اعمال کرد ، در نتیجه اینکه پیش از مقاوم شدن شکل نهایی خود را می یابد .

به همین دلیل است که شیشه هایی که سکوریت شده و بدون استفاده در محیط کارخانه سازنده آن باقی می مانند قابلیت تبدیل شدن به محصولی دیگر و بکار گرفته شدن در جایگاه دیگری را نداشته و مستلزم استفاده توسط کارفرما در همان ابعاد و ساختاری که همینک دارند می باشند .

 

چه عواملی سبب می شود تا کارفرمایان به سمت استفاده از شیشه های دست دوم بروند ؟

برای افرادی که در پی صرفه جویی های مالی هستند قیمت شیشه سکوریت دسته دوم از نمونه های دست اول آن ها کمتر است ، ولو اینکه نتوان تغییرات خاصی روی آن ها اعمال کرده ، ممکن است دارای مشکلاتی فیزیکی باشند و یا در هنگام نصب و ورود ضربه به اطراف آن متلاشی شوند .

این در حالیست که نباید این صرفه جویی را در خرید یک محصول جستجو کرد ! به بیانی دیگ فرض کنید کارفرمایی که برای گرفتن پایان کار خود ملزم به نصب شیشه های دودبند راه پله هاست و علاوه بر تمام شدن بودجه در دستش توانایی یا تمایل سفارش محصولاتی ویژه برای هر طبقه خود ندارد، تنها راه پیش پای خود را استفاده از این محصولات می بیند .

شیشه دودبند چیست، چرا نصب آن ضروری بوده و به چه دلیلی از شیشه سکوریت برای برپا داشتن آن ها استفاده می شود ؟

شیشه های دودبند به دروازه هایی زجاجی گفته می شود که در پارکینگ ها و ورودی طبقات یک آپارتمان نصب شده و فضای پاگردهای هر طبقه را از راه پله ها و یا خود این پلکان را از فضای هر طبقه (پشت درب واحدهای یک طبقه) جدا می کند . نصب این محصولات علاوه بر جلوگیری از انتقال آلودگی صوتی بین طبقات ، مانع از انتقال دود حاصل از سوخت بنزین خودروهای موجود در پارکینگ یا آتش سوزی طبقات دیگر می شود، در نتیجه به شیشه دودبند معروف شده است .

این در حالیست که در صورت آتش سوزی یک بنا و فقدان این چارچوب‌های شیشه ای ادارات مختلف بیمه بخشی از خسارت را پرداخت نکرده و در اثر فقدان آن پایان کار این ابنیه به کلی صادر نمی شود ، در نتیجه بی دلیل نیست که نام دیگر این محصولات را شیشه پایان کار گذاشته اند .

از توضیحات فوق برداشت می شود که قیمت نسبتاً ارزان ( آن هم در شرایطی که قیمت مصالح ساختمانی به صورت لحظه ای افزایش می یابد ) ، مقاومت بالا و طراحی اولیه در ابعادی کاربردی دلیل اصلی استفاده از شیشه های سکوریت دسته دوم می باشد. در انتها لازم به ذکر است که شما می توانید آخرین قیمت شیشه سکوریت دسته دوم را از همکاران من در مجموعه نگین شیشه جویا شوید .

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *