قیمت شیشه سکوریت طرح دار

قیمت شیشه سکوریت طرح دار

قیمت شیشه سکوریت طرح دار : شیشه های ساختمانی همانند آب یکی از مظاهر زلالی و شفافیت بوده و هرگاه نامی از آن ها به میان می آید ، جداره هایی زجاجی که توانایی عبور نور و تصویر را از خود دارند در ذهن شنوندگان تداعی می شود .

در همین رابطه زمانی هم که قصد بررسی قیمت شیشه سکوریت را داریم ، بنا به توضیحات فوق محصول شفافی را تصور می کنیم که علاوه بر امکان دید از ماورای آن ، بسیار محکم و استوار بوده و در برابر ضربه ، فشار ، لرزش و دیگر تنش های محیطی تا حد زیای (حداقل در مقایسه با جام های معمولی شیشه) مقاوم است .

اگرچه این محصولات واسطه هایی کاربردی برای تقسیم کردن یک فضا به دو قسمت بوده و آن را به بخش های داخلی و خارجی تفکیک می کنند ، ما استفاده از این نوع شیشه ها در قالب هایی که قبلاً سابقه نداشته است سبب گردیده تا این محصول دیگر نتواند به صورت شفاف مورد استفاده قرار گرفته و مستلزم پذیرش تغییری در راستای محدود شدن قدرت دید ناظرین گردد .

به عنوان مثال استفاده از این محصول به عنوان یک دیوار (پارتیشن های اداری یا چارچوب حمام های شیشه ای) امری بود که به دلیل شکنندگی شیشه ها نه تنها کاربردی نداشته ، بلکه به دلیل خطرات ناشی از شکستن آن ، امری دور از عقل نیز به نظر می رسید .

این در حالیست که امروزه با گسترش استفاده از شیشه های نشکن ، دیگر چنین تهدیداتی مطرح نبوده و به جز کاربردهای کلاسیک آن شاهد استفاده از شیشه های سکوریت در قالب نرده ، کف سطوح افقی یا راه پله ها ، میزهای اداری یا ناهارخوری (به صورت کفه خود میز و نه روکش آن) ، چارچوب ویترین ها غول پیکر به صورت یکپارچه و … هستیم .

کاربردهای شیشه سکوریت طرح دار

طبیعیست که استفاده از شیشه ای شفاف به عنوان جداره یک ناحیه غیر عمومی یا مستلزم داشتن حریم شخصی (مانند رختکنی که یک سوی آن رو به محلی پرتردد است) امری عاقلانه نبوده و پوشاندن آن با کمک روزنامه ، اوراق یا روکش های دیگر نیز فاقد زیبایی می باشد .

به همین دلیل نیازمند روش هایی برای طرح دار کردن شیشه سکوریت هستیم تا علاوه بر بهره مندی از مقاومت ذاتی آن ، بتوانیم به کمک طرح های مات آن نیز مانع از عبور تصویر به طرفین آن باشیم .

سندبلاست ، ساتینا ، اسید شویی ، شیشه برفی ، طلا و نقره کوب ، رنگی کردن شیشه و تراش از مهمترین راهکارهای طرح دار کردن یک شیشه سکوریت می باشند. با توجه به این مطلب نقشی که روی شیشه ها نشسته متفاوت بوده و به درخواست کارفرما بخشی از جام شیشه ای سکوریت را در بر می گیرد .
این طرح ها که می توانند از اجرام غیر منتظم شیشه ای نا منظم گرفته تا ساختاری مات و یکدست ، با ظاهر شدن در قالب لوگو ، طرح ، خطوط راه راه یا طرحی کاملاً پوشیده تولید شوند ، بنا به میزان پیچیدگی و سختی روش اعمالشان روی قیمت شیشه سکوریت طرح دار اثر می گذارند .

 

قیمت شیشه سکوریت طرح دار

در امر ارزش گذاری شیشه های سکوریت قطر محصول از اهمیت بالایی برخوردار است . این محصولات که عموماً در ضخامت های 6 ، 8 و 10 میلیمتری تولید می شوند ، با داشتن قطری بیشتر مقاومت تر نیز می باشند ، در نتیجه در عرض و طولی مساوی نسبت به شیشه هایی با ضخامت کمتر قیمت بالاتری دارند .
در همین خلال اینکه یک شیشه طرح دار روی بستری از شیشه سفید نقش بسته است یا سفید ویژه ، دودی یا برنزی و ساتینا نیز دارای قیمت متفاوتی می باشند .

قیمت شیشه سکوریت طرح دار با سند بلاست

می دانیم که سند بلاست یا پاشش شن به روشی گفته می شود که در آن شن نرم را با قدرت و شتاب زیاد به سطوح مختلف گسیل کرده و بدین ترتیب به تمیز شدن آن ها کمک می کنند ، این در حالیست که در شیشه خروجی متفاوتی می بینیم و این عمل به مات شدن شیشه منجر می شود .

در همین رابطه مجموعه های خوش ذوقی با طراحی لوگو یا نقش و نگار مورد نظر کارفرما در کامپیوتر ، آن ها را با کمک پلاتر چاپ کرده و روی شیشه مورد نظر می چسبانند . پس از اینکه سند بلاست به طور یکدست انجام پذیرفت ، برچسب های مذکور برداشته شده و سطح زیر آن شفاف بسان قبل از پاشیدن شن پدیدار می شود .

این در حالیست که برعکس این عمل نیز ممکن بوده و در مواردی برچسب ها به نحوی طراحی و چسبانده می شوند که لوگوی مورد نظر به صورت سندبلاست تولید می شود . در همین رابطه قیمت شیشه سکوریت طرح دار بنا به سندبلاست کامل مات ، راه مات یا نواری ، لوگو و طرح کلی تعیین می شود .

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *