قیمت شیشه سکوریت

قیمت شیشه سکوریت : در اواخر قرن نوزده میلادی و همزمان با پیشرفت هایی که جامعه علمی و صنعتی اروپا در زمینه ساخت کوره های مختلف و چشمه های گرمایی پیدا کرده بود ، محققینی که دستی بر آتش شیشه گری داشتند ، با کمک عملیات های حرارتی مختلف و استفاده از ترکیبات شیمیایی گوناگون در پی تولید محصولاتی مستحکم ، شفاف و ارزان تر بودند که در این بین هر از گاهی خبری از تولید محصول جدیدی به گوش می رسید .

تاریخچه ساخت شیشه سکوریت

به عنوان مثال در سال 1874 ، « دِ لا باستی » از فرانسه با سرد کردن شیشه تقریباً مذاب در بستری از روغن و گریس نیمه گرم اولین جرقه های تولید Tempered glass ، «شیشه دما دیده» یا به طور دقیق تر پدیده ای که امروزه بدان «شیشه سکوریت» می گوییم را روشن کرد ؛ محصولی که در آگوست همان سال در انگلستان به ثبت رسیده و تا سال ها با همان نام شیشه باستی یا Bastie glass شناخته می شد .

شیشه باستی مقاوم ترین محصول موجود در میان هم نوعان خود بود تا اینکه در سال 1877 که فردریش زیمنس (Friedrich Siemens) آلمانی با اشاعه روشی که به شیشه فشرده معروف شد ، این بار به جای اینکه شیشه مذاب را در روغن فرو ببرد ، در محلولی سرد و با دمای کم غوطه ور ساخت .

با اینکه این تلاش ها نخستین تجربه انسان در ساخت شیشه های مقاوم نبود ( به طور مثال می توان به Prince Rupert’s Drops یا قطره های پرنس روپرت در قرن 15 ، یعنی مدت ها پیش از انقلاب صنعتی اشاره کرد ) ، اما این رادولف سایدن (Rudolph A. Seiden) اتریشی – آمریکایی بود که توانست شیشه های سکوریت امروز را برای نخسستین بار تولید نماید.

شیشه سکوریت چیست؟

همانطور که احتمالاً متوجه شده اید ، به زبان ساده شیشه های سکوریت یا گرما دیده همان شیشه های معمولی هستند که به دمای زیاد رسیده و سپس به یکباره سرد می شوند . در این روش ساخت ، شیشه های خام با دو روش اصلی کانوکشن (القای هوای گرم) و المنتال (تماس فیزیکی با منبع گرما) تا دمایی قریب به 700 درجه سانتی گراد گرم شده و پس از اینکه به حالتی خمیری و نیمه سیّال در آمدند ، به واسطه جریان هوای سرد از دو طرف خنک می شوند .

این عمل که به سرد شدن سریع تر سطح رویی شیشه به نسبت فضای داخلی آن می انجامد ، در نهایت به سخت شدن شیشه مورد نظر ما می انجامد .

اصلی ترین ویژگی شیشه های سکوریت مقاومت بالای آن ها در برابر ضربه روی سطحشان است ، به ترتیبی که هرجا نیاز به مقاومت بالای شیشه وجود دارد ، ردی از آن ها می بینیم .

به عنوان مثال شیشه عقب و درهای اتومبیل ، بسیاری از لوازم خانگی مانند فر ، هود ، سینک های شیشه ای و اجاق های رومیزی ، پارتیشن ادارات ، شیشه بیرونی ساختمان ها ، درب و سایر قسمت های متحرک یک سازه از جمله مهمترین قسمت هایی هستند که می توان نشانی از این محصولات در آنجا دید .

همه اینها در حالیست که این نوع شیشه از ناحیه کناری یا ضخامت خود حساس بوده و در صورت پذیرش ضربه ای ولو معمولی کاملاً خرد می شود . البته می توان این نکته را به عنوان عاملی مثبت در نظر گرفت بقایای شیشه شکسته به صورت تکه های پرتعداد و ریزی پدیدار کمی شوند که به خودی خود خطری برای انسان نداشته و پتانسیل بریدن سطوح ثانویه را ندارند .

قیمت شیشه سکوریت به چه عواملی بستگی دارد ؟

با عنایت به این نکته شیشه های سکوریت در ابعاد ، انواع و کیفیت های مختلفی عرضه می شوند ، پس می توان ادعا کرد که قیمت شیشه سکوریت مبلغ واحدی نبوده ، اما می توان بر حسب تعرفه های مدون و همچنین مشورت با کارشناسان مجموعه نگین شیشه به رقمی دقیق رسید .

در مسیر تخمین قیمت شیشه سکوریت اعمال برخی جاسازی ها روی شیشه مانند سوراخکاری ، برش ، واتر جت و … در قیمت نهایی تاثیر گذار است ، چرا که می دانیم این شیشه ها پس از فرآوری شدن با وجود عدم داشتن تفاوت ظاهری ، رنگی و ابعادی آنچنانی نسبت به شیشه های معمولی ، دیگر قابلیت پذیرش روش های تولید را نداشته و در صورت اعمال هریک خرد می شود ، در نتیجه اینکه ابتدا باید تغییرات مورد نظر کارفرما انجام پذیرفته و سپس عملیات حرارتی انجام پذیرد که این خود هزینه هایی اضافی در بر دارد .

قیمت شیشه سکوریت
قیمت شیشه سکوریت

با صرف نظر از محل تحویل کالا ، موعد عرضه آن ، میزان عجله مشتریان و حتی نحوه تسویه حساب ، می توان گفت که قیمت شیشه سکوریت به رنگ این محصولات (سفید ، سبز ، آبی ، دودی و برفی) ، نوع شیشه که عبارت اند از کریستال ، کلییر و سوپر کلییر ، فلوت و همچنین شیت ، ضخامت شیشه که از 4 الی 20 میلیمتر را شامل می شود ، روش سکوریت کردن شیشه (کوره ورتیکال یا هورایزانتال) و همچنین میزان شفافیت الماس ها که براق یا مات می باشند اشاره کرد .

اعمال تغییرات روی شیشه سکوریت و قیمت آن

به عنوان اولین عامل تأثیرگذار روی قیمت شیشه سکوریت قصد داریم تا در خصوص تأثیر تغییرات فیزیکی روی آن صحبت کنیم .

به طور حتم همه ما در محل کار و زندگی خود با شیشه های فراوانی محاصره شده و در کوچه و خیابان ، محل تردد یا در رسانه ها مدل های متنوع و بیشتری از آن ها را می بینیم . با صرف نظر از ساده ، سکوریت یا قیمت شیشه لمینت باید گفت که هریک از این قطعات در وهله اول دارای اندازه ای مشخص بوده ، ممکن است به صورت مسطح یا خم عرضه شوند ، وجود سوراخ و حفره روی آن ها عادی بوده و ایجاد شیار و شکاف هایی دقیق نیز روی قطعات مذکور غیر طبیعی نباشد .

با توجه به این توضیحات اینکه فردی همان جام 200*320 یا 270*450 را بدون تغییر خریداری کرده و عیناً استفاده نماید عجیب به نظر می رسد . پس تا اینجا دانستیم که قیمت پایه شیشه های لمینت قیمت جام هایی بدون تغییر بوده و به تناسب اندازه ، نوع طراحی ، میزان دقت یا جنسی که در حال تغییر است ، قیمت شیشه سکوریت تغییر می کند .

حال چرا نمی توان پس از سکوریت کردن شیشه معمولی آن را بریده یا سوراخ کرد ؟

همانطور که پیشتر گفته شد با دمیدن جریان هوای سرد به شیشه نیمه سیال ، خمیری و گداخته ، لایه های رویی آن سرد شده و به مرور قسمت های مرکزی آن هم سرد و سخت می شوند . اگرچه این تغییر دما و نحوه سرد شدن از نگاه یک کاربر عام ، تنها یک سرد و گرم شدن ساده بوده و تغییر خاصی در شیشه به وجود نیامده است ، اما از منظر علمی و بنا بر اصول علم مواد یا شاخه عملیات حرارتی در مباحث مکانیکی می دانیم که تک تک این فاکتورها (میزان درجه گرم شدن ، زمان سرد شدن ، نوع سرد شدن ، تعداد مراحل افزایش و کاهش دما و …) در خروجی محصول تأثیر مستقیمی می گذارند .

در یک مثال ساده فرض کنید ماده ای مذاب به آرامی سرد می شود . در این مورد به دلیل اینکه ملکول های ماده مورد نظر توانایی ساخت شبکه یا قرار گرفتن در محل دلخواه خود را دارند ، ساختاری منظم ، هندسی و مستحکم به خود گرفته و با وجود اینکه شاید در ظاهر معلوم نباشد ، اما ویژگی هایی کاملاً متفاوت از ساختاری را دارند که به سرعت سرد شده و بلورهای به وجود آمده در آن نتوانسته اند ساختار پایدار دلخواه و مقاوم خود را به دست بیاورند .

با توجه به این مطالب تماس ابزار آلات سوراخکاری و برش با شیشه گرما داده شده بلاشک به خرد شدن شیشه منجر شده و همانند لحظه ای که از کناره ها به آن نیرویی وارد شده است ، متلاشی می شوند . در نتیجه اینکه اعمال گرما روی شیشه ، ماهیت ماکروسکوپیکی آن را به نحوی عموماً برگشت ناپذیر تغییر می دهد ، لذا باید ابتدا آن را شکل داده و سپس تثبیت کرد .

جنس شیشه

در ادامه بررسی عوامل تأثیرگذار روی قیمت شیشه سکوریت اینک به بررسی جنس شیشه آن ها می پردازیم .

با صرف نظر از اینکه همه شیشه های سکوریت پیش از مقاوم سازی سطوحی زجاجی و شکننده بوده اند ، باید گفت که این نوع شیشه ها قبل از تبدیل هم ویژگی های منحصر بفردی دارند که این خصوصیات را در شکل و ظاهر جدید خود نیز حفظ می کنند .

با توجه به این توضیحات قصد داریم تا در ادامه با ارائه شرحی اجمالی از آن ها ، علت ارزان یا گران بودن قیمت شیشه سکوریت نسبت به سایر مدل های آن را بدانیم .

شیت ، فلوت و کلیر

با بررسی روند تکامل و پیشرفت شیشه های ساختمانی مشاهده می شود که اولین نسل شیشه هایی که با نام «شیت» تولید شده و در دسترس عموم قرار گرفتند ، محصولاتی بودند که با وجود داشتن اعوجاج زیاد ، دارای حباب ، خال جوش یا ناخنک هایی بودند که استفاده از آن ها در ابعادی بزرگ را با جلوه بصری نامطلوبی همراه می کرد .

با تغییر متدهای شیشه گری و فرآوری این محصولات ، در نسل بعدی شیشه ها که «فلوت» نام داشت ، عیوب ظاهری قابل مشاهده با چشم غیر مسلح و ناهمواری های محسوس اثر از بین رفت ؛ اما ته مایه رنگ سبز این محصول سبب تا در نماهای شیشه ای ، پارتیشن بندی های داخلی یا هر موضع دیگری که چند لایه کردن این شیشه ها قدرت دید ناظز را می کاست ، از آن ها استفاده نشود .

تا بدین جای کار متوجه شده اید که یکی از مهمترین وجوه تمایز و قیمت گذاری شیشه ها ( از جمله قیمت شیشه سکوریت) میزان شفافیت آن است ، پس می توان حدس زد که هرچه شفافیت این محصولات بیشتر باشد ، کیفیت ، محبوبیت و به فراخور آن ها قیمتشان نیز افزایش می یابد .

شیشه «کلییر» (Clear) ، همانطور که می بینیم شفافیت و تمیزی خود را به عنوان نام و لقبش یدک می کشد .

این محصول لبه سبز که بی تردید به کرّات آن ها را دیده اید ، با کاهش عیوب فلوت ها و تعدیل رنگ سبزی که داشتند رغبت کاربران را برای استفاده بیشتر به ویژه در محیط های داخلی افزایش داده و بدین ترتیب به عنوان شیشه هایی که می شد آن ها را چند لایه کرد برای نخستین بار مطرح شدند .

سوپر کلیر و کریستال

چنانچه چند لایه شیشه فوت یا کلیر را در کنار یکدیگر قرار دهیم ، در نهایت به حد مشخصی خواهیم رسید که دید مستقیم به پشت آن ها مختل شده و دیگر امکان مشاهده ماورایشان وجود ندارد .

با توجه به این تجربه ، شیشه های نسل بعدی که ورودی تقریباً همزمان به حوزه صنعت داشتند – یعنی شیشه های «اکسترا کلییر» یا «سوپر کلییر» و همچنین «کریستال » – با ساخته شدن در راستای نیاز کاربران – یعنی درخشندگی بیشتر ، حذف رنگ های ذاتی شیشه ، شفافیت و وضوح بالاتر و مقاوم بهتر – در جایگاه های بیشتری رؤیت شدند .

اگرچه این دو نوع با یکدیگر اشتباه گرفته شده و گاه تعمداً به جای دیگری به فروش می رسند ، اما می توان رنگ مایل به آبی آسمانی سوپر کلیر و رنگ مایل به سفید (بی رنگی محض) را ویژگی کریستال ها و وجه تمایز آن ها دانست .

در نهایت گفتنیست که همین ویژگی ها به ایجاد اختلاف قیمت در شیشه های سکوریت شده منتهی می شود .

تأثیر ضخامت شیشه در قیمت شیشه سکوریت

ضخامت شیشه ها

عامل دیگری که در قیمت شیشه سکوریت تأثیر داشته به بررسی آن می پردازیم ضخامت شیشه می باشد . ضخامت شیشه از جهات گوناگون در کارایی این محصول تأثیرگذار است . به عنوان مثال زمانی که فردی قصد نصب یا تعویض پنجره های خانه خود را دارد ، چنانچه در صدد حفظ انرژی و مقابله با تبادل گرمایی باشد ، از شیشه ای دوجداره با اسپیسر یا فاصله اندازی با عرض بیشتر استفاده می کند تا بدین واسطه هوای میان دو لایه مورد نظر مانعی بر حرکت آزادانه انرژی و ملکول های هوا باشد .

این در حالیست که چنانچه سکوت بیشتر و کاهش آلودگی صوتی محیط مدّ نظر باشد ضخامت این شیشه ها افزایش یافته و طبعاً هزینه های ابتیاع آن نیز بیشتر می شود .

در شیشه های سکوریت بحث ضد ضربگی و مقاومت در برابر تنش های فیزیکی بیش از سایر مصنوعات زجاجی مطرح است ، در نتیجه اینکه هر عاملی که آن را تقویت کند نیز حائز اهمیت است . با همین دیدگاه بدیهیست که زیادتر شدن ضخامت یک شیشه می تواند ضربه پذیری آن را هم بیشتر کرده و بدین ترتیب به عنوان عامل تأثیرگذار دیگری در قیمت شیشه سکوریت مطرح شود .

چگونه شیشه های سکوریت با ضخامت هایی گوناگون تولید می شوند ؟

می دانیم که شیشه سکوریت پس از عبور از کوره های حرارتی و مبدّل شدن به شکل فعلیشان توانایی پذیرش تغییرات را نداشته و اگر در پی اعمال تغییری خاص بر روی آن هستیم ، باید پیش از گرم و سرد شدن تا رسیدن به ساختار ایده آلش این اعمال را انجام دهیم .

از سویی دیگر طبیعیست که شیشه همانند بسیاری از اجسام محیط پیرامونمان (از چوب و فلز گرفته تا مواد خوراکی ) به صورت لایه ای بریده نشده و نمی توان به روش های مرسوم و کم خرج قطر مشخصی از آن را برداشت . در نتیجه اینکه باید قدمی دیگر به عقب رفته و این تنظیم ضخامت را در مرحله فرآوری اولیه بررسی کنیم .

شیشه شناور 

روش مرسوم تولید شیشه های ساختمانی که بیش از 90% از تولیدات فعلی دنیا را در بر می گیرد ، روش فلوت (Float) ، شناور یا پیلکینگتون است که در آن شیشه مذاب با فرمول و افزودنی های خاصی که دارد ، با سقوط بر روی سطحی مسطح و غیر چسبنده از قلع ساختار خود را می یابد .

تولید شیشه های ساختمانی به ویژه در قرون معاصر فراز و فرود های بسیاری داشته است ، اما با این حال می توان فعالیت های هنری بسمر (مهندس بریتانیایی که عمده شهرت خود را مرهون روش های فرآوری و پاک سازی آهن و فولاد می باشد) را نقطه عطفی در این مسیر دانست .

وی که این کارش را بدون به تولید انبوه رساندن و کسب درآمدی قابل توجه (برخلاف دیگر حوزه های فعالیتیش) نیمه کاره گذاشت ، ادامه کار را به دانشمندی در قرن بعدی سپرد .
«الستر پیلکینتون» توانست به تعریف و بسط روشی جدید ، به جای تولید شیشه های ناهموار ، ملو از خال جوش ، داشتن رد هوا یا حباب به ساخت محصولی کاملاً صاف ، دارای ضخامتی یکسان در همه قسمت ها با رنگی شفاف دست بزند .

نحوه ساخت شیشه شناور

نحوه ساخت شیشه شناور

در روش ابداعی ساخت شیشه شناور ، ابتدا بستری از یک فلز یا آلیاژ با نقطه ذوبی پایین تهیه می شد . این ماده مذکور که در گذشته سرب ، آلومینیوم و موادی با ویژگی های مشابه بوده ، کم کم جای خود را به قلع داده و به واسطه اینکه این ماده دارای پایین ترین نقطه ذوب در میان فلزات بود ، به عنوان بستری برای پذیرش شیشه مذاب انتخاب شد .

در این روش قلع در دمای 1000 درجه ذوب شده و در مسیری که انتهای آن 600 درجه سانتی گراد حرارت دارد در حرکت است .

می دانیم که مذاب شیشه با مذاب قلع مخلوط نمی شود و از آن جایی که مذاب فلز غیر مواج ، کاملاً صاف و در ابعادی مشخص گسترده می شود ، مذاب شیشه نیز پس از تزریق فرم و قامت آن را به خود گرفته و متناسب با عرض بستر و میزان ماده اولیه ، ضخامت مورد نظر اپراتور را به خود می گیرد .

شیشه و دما

در مطالبی که تاکنون در خصوص شیشه و دما و قیمت شیشه سکوریت گفتیم ، به این نکته اشاره شد که شیشه سکوریت در اثر گرم کردن شیشه های معمولی و سرد کردن آن ها مطابق اسلوبی خاص و حساب شده به وجود می آیند .

در همین رابطه بدیهیست که کوره یا گرمکن های مخصوصی وظیفه انجام این کار را بر عهده داشته باشند ، اما آیا نوع آن ها در قیمت شیشه سکوریت موثر است ؟

تأیر نوع کوره در قیمت شیشه سکوریت

زمانی که در پی منبع های گرمایی در حوزه طراحی و ساخت ساخت شیشه های ساختمانی می گردیم ، دو نمونه کلی ورتیکال ( Vertical ) یا عمودی و هوریزنتال (Horizontal ) یا افقی بیش از سایر نمونه ها به چشم خورده و عملاً اصلی ترین نوع تقسیم بندی این محصولات به حساب می آیند .

کوره های هوریزنتال یا افقی 

کوره های هوریزنتال یا افقی به دسته ای از گرمکن های شیشه گفته می شود که با قابلیت حرکت دادن شیشه در مسیری افقی ، مقدمات قرار گیری در بستری ایمن ، گرم شدن یکدست ، سرد شدن اصولی و از همه مهمتر انجام این امور در ابعادی دلخواه را به وجود می آورند . این محصولات به صورت کلی دارای چهار بخش میز بارگذاری شیشه خام (منظور شیشه ساده ایست که در ابعاد دلخواه مشتری برش و تراش خورده است) ، محفظه حرارت دهی ، بخش Quenching یا سردخانه و نهایتاً میز تخلیه می باشند .

قیمت شیشه سکوریت

Quenching یا کوئنچ کردن به چه معناست ؟

کوئنچ کردن به مبرّد سازی سریع یک ماده با کمک آب یا آب نمک ، روغن ، هوا ، ازت مایع و حتی مذاب برخی فلزات گفته می شود .

اگرچه این مفهوم ارتباط بیشتری با حوزه متالورژی ، تولید فولادهایی با ویژگی های متنوع و مباحث مرتبط با آلیاژها دارد ، اما در حوزه ساخت شیشه های ساختمانی نیز به کار گرفته شده و با سرد کرد کردن شیشه حرارت دیده در زمانی مشخص ، با کاهش اندازه دانه ها و افزایش سختی آن ها به تولید شیشه های ضد ضربه کمک می کند .

در ادامه گفتنیست که ویژگی های داخلی یک ماده و قابلیت انتقال حرارت آن در خارج (ضریب هدایت حرارتی) ، پتانسیل جذب گرما و قابلیت محیط مورد نظر در کاهش دما مهمترین عوامل در مرحله سرد کردن این محصول می باشد .

کاربردهای شیشه سکوریت

با بررسی تاریخچه ، ویژگی های شاخص ، مدل های مختلف ، طریقه فرآوری و نحوه برآورد قیمت شیشه سکوریت ، اینک نوبت به بررسی کاربردهای این محصول در زندگی انسان می رسد . در همین رابطه با کنار گذاشتن مثال ها و کاربری های موردی ، به مهمترین سرفصل های استفاده از این پدیده می پردازیم :

1. استفاده از شیشه سکوریت در وسایل نقلیه

چنانچه بخواهیم سه ویژگی شاخص شیشه های سکوریت را به طور خلاصه بیان کنیم ، می توانیم به استحکام بالای آن ها در برابر فشار و ضربه ، مقاومت گرمایی مثال زدنیشان و همچنین امنیت بالای این محصولات پس از خرد شدن اشاره کنیم ، یعنی دقیقاً همان سه خصوصیتی که در ساختار شیشه های اتومبیل ، اتوبوس ، مترو یا دیگر وسایل نقلیه بسیار حائز اهمیتند .

• استحکام بالای در برابر فشار و ضربه

وارد آمدن فشار یا ضربه به خودرویی در حال حرکت اجتناب ناپذیر است . به عنوان مثالی عینی ، روزی پشت سر وانتی که به شیوه شیشه بران خرده فروش به انتقال شیشه و آینه مبادرت می ورزند در حال رانندگی بودم . در همین اثنا ، پس از افتادن این ماشین در چند دست انداز نچندان عمیق و ناهموار ، متوجه اعوجاجی در ساختار لت شیشه ای که پشت آن بود شدم . با وجود اینکه قصد جلوگیری از بروز یک حادثه را داشتم ، اما زمان برای خبرکردن راننده خودروی جلویی و آگاه کردن او از این مخاطره آنچنان کم بود که در همان زمان شیشه مذکور دو نیم شده و بخش سقوط کرده زمین را غرق تکه های برنده و تیز کرد .

اگر چه در این مثال قرار گرفتن سنگینی شیشه بیرون از محفظه پشتی این خودرو و فقدان یک تکیه گاه استاندارد نیز در وقوع این رویداد بی اثر نبود ، اما این مثال همیشه در ذهن من ماند که حتی شیشه خودروها بدون قرار گیری زیر آماج ضربات و فشار نیز پتانسیل بالایی برای شکسته شدن دارد .

این درحالیست که اگر چنین هم نبود و از شیشه های معمولی در ساختار خودروها استفاده می کردیم، برخورد سنگ ریزه ی که از زیر چرخ ماشین جلویی در می رفت نیز می توانست به متلاشی شدن آن منجر شود . در نتیجه اینکه مقاومت بالای شیشه های سکوریت به عنوان عاملی برای دفع ضربات گوناگون در خودروها ضروری بوده و بدین واسطه با کوچکترین ضربه ، ترمزی شدید و حتی صدای زیاد ضبط فرو نمی ریزد .

• مقاومت گرمایی بالا

مقاومت گرمایی به عنوان عامل دیگری که قصد صحبت کردن در خصوص آن را داریم ، به میزان تحمل یک شیشه در هوای بسیار گرم یا بی نهایت سرد ، اختلاف داخلی و خارجی آن ها و همچنین نوسانات سریع جوی اشاره دارد .

می دانیم که شیشه های سکوریت بدین ترتیب درست می شوند که شیشه های فلوت معمولی پس از پذیرش شکل اولیه ، وارد کوره های کانوکشن و المنتال شده و پس از اینکه با پذیرش دمایی قریب به 700 درجه سانتی گراد به حالتی خمیری رسیدند ، به سرعت از طرفین سرد شده و با ایجاد تنشی دائمی در آن ها (سطوح رویی به سرعت سرد شده اما قسمت های داخلی پس از چندی و با صبر و حوصله بیشتری سرد می شوند) در برابر تغییرات دما نیز مقاومت بیشتری پیدا می کنند .

از این روی وقتی این محصول در ساختار یک خودرو استفاده می شود ، پیام آور این مطلب است که وقتی خودروی سرد خود را روشن کرده و یا در سرما حرکت می کنید ، در حالی که درون آن گرمای مطبوعی دارد ، ترک نخورده و این نوسانات به عمر آن پایان نمی دهند .

• ویژگی های خاص آن پس از خرد شدن

به عنوان آخرین ویژگی شیشه های سکوریت که در نمونه های ماشینی خود کاربرد فراوانی دارد ، می توان به خرد شدن آن به قسمت های کوچک که برنده نیستند اشاره کرد .

این ویژگی که سبب شده است تا شیشه نشکن مورد نظر ما برای پارتیشن بندی های اداری نیز استفاده شوند ، بدین ترتیب عمل می کند که پس از شکستن این شیشه ها ، تکه های مکعبی و حبه قندی فراوانی که به اندازه یک تکه آینه یا شیشه شکسته خطرناک نیست فرو ریخته و تهدیداتی همچون قطع عضو یا ورود به بافت های داخلی بدن را در پی نداشته باشد .

در نهایت گفتنیست که با برشمردن این ویژگی ها ، اینک می دانیم که چرا شیشه های عقب و کناری خودروها از این جنس ساخته می شوند .

 

نحوه تشخیص شیشه سکوریت

 

زمانی که برای خرید یا استعلام قیمت شیشه سکوریت به مراکز معتبری نظیر نگین شیشه مراجعه می‌کنید، طبیعیست که دست‌اندرکاران مجموعه مذکور با شرح ویژگی‌های تک‌تک محصولات، در انتخاب بهترین و مناسبترین کالا (مطابق با نوع نیاز، بودجه یا انتظاری که از شیشه دارید) به شما مشاوره خواهند داد .

با این حال عده‌ای علاقه‌مندند تا در کنار مشاوره‌ای که می‌گیرند، خود نیز به اصولی واقف بوده و بتوانند شیشه‌های سکوریت را از دیگر محصولات موجود در بازار یا بکار گرفته شده در اماکن مختلف تشخیص دهند . بنا به این توضیحات قصد داریم تا در ادامه به بررسی نحوه تشخیص شیشه سکوریت بپردازیم .

  • اصلی‌ترین ویژگی شیشه‌های سکوریت که به نامگذاری آن‌ها نیز منجر شده است خاصیت Security یا ایمن بودن آن در برابر ضربه می‌باشد که سبب شده است تا این محصول به کالایی ضد ضربه و تا حدودی نشکن تبدیل شود .
  • می‌دانیم که شیشه‌های سکوریت از دل شیشه‌های معمولی متولد می‌شوند، بدین معنی که شیشه سکوریت همان شیشه معمولیست، تنها با این تفاوت که به دلیل پذیرش عملیات حرارتی و قرار گرفتن در کوره‌های عمودی و افقی به ساختار مقاوم‌تری رسیده است .

بنا به این تعاریف شیشه سکوریت و نمونه معمولی آن تفاوت چندانی نسبت به یکدیگر نداشته و از نظر ابعاد، وزن و شفافیت شبیه یکدیگر هستند .

  • زمانی که یک شیشه معمولی می‌شکند، قطعات خرد شده آن دارای اندازه‌های مختلفی بوده و نمی‌توان الگوی مشخصی برای این قطعات بُرنده و خطرناک پیدا کرد، این در حالیست که شیشه‌های سکوریت به محض شکسته شدن به قطعات مکعبی ریز عموماً کم خطری تبدیل می‌شوند که می‌توان از آن‌ها به عنوان یکی از ویژگی‌های مشهود شیشه‌های سکوریت یاد کرد .

 

روش‌های تشخیص

 

بنا به توضیحاتی که تا کنون دادیم ، با توجه به اینکه در نگاه اول ساختار همه این شیشه‌ها یکیست، برای شناسایی این محصولات نیازمند شکسته شدن آن‌ها و مشاهده تکه‌های خرد شده یا وارد کردن ضربه برای سنجش مقاومتشان هستیم که طبیعتاً در شرایط عادی هیچکدام از این روش‌ها عملی نیستند .

به همین دلیل سلسله اقدامات زیر را می‌توان کاربردی‌ترین روش‌های تشخیص شیشه‌های سکوریت دانست .

  • عدم خراشیدگی با الماس

می‌دانیم که شیشه‌های سکوریت به دلیل دستیابی به ساختاری سخت و مقاوم دیگر قابلیت تغییر شکل ندارند، به همین دلیل کشیدن الماس یا دیگر اشیای تیز تأثیری روی آن‌ها نداشته و باعث خط افتادن روی آن نمی‌شود؛ پس عدم خراشیده شدن را می‌توان یکی از ویژگی‌های این محصولات دانست .

  • شیشه موج‌دار

با زاویه دادن شیشه‌ای که در دست داریم، چنانچه آن را به اندازه 5 درجه کج نموده و موج‌هایی را مشاهده کنیم می‌توانیم با احتمال زیاد این محصول را سکوریت دانسته و قیمت شیشه سکوریت را استعلام نماییم .

  • وجود دایره‌های کوچک و بزرگ

زمانی که با عینک پلارید ( یا عینک‌های پلاریزه که اصلی‌ترین ویژگیشان کاهش بازتاب نور است) به سطح شیشه‌ای ناشناس نگاه می‌کنیم، چنانچه دارای دایره‌های کوچک و بزرگ باشد می‌توانیم آن را نمونه‌ای سکوریت بدانیم .

  • مشاهده اثرات رنگی

در این روش آزمایش می‌توانیم یک تکه شیشه ی برنز قهوه ای را به نحوی در مقابل شیشه ناشناس بگیریم که همانند آینه عمل کرده و تصویر آن را در خود نشان دهد . در همین رابطه چنانچه در این آینه اثرات رنگی به صورت نقاط پرتعدادی با قطر حدود ۲ تا ۵ سانتی متر مشاهده کردیم به این معناست که این شیشه نمونه‌ای سکوریت است .

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *