قیمت شیشه لمینت ضد گلوله

قیمت شیشه لمینت ضد گلوله

قیمت شیشه لمینت ضد گلوله : می دانیم که شیشه ها در ذات خود حساسیت بالایی در برابر ضربه دارند و به واسطه همین خصوصیت خود ، به نمادی برای تزلزل و شکنندگی تبدیل شده اند . این در حالیست که شفافیت بالا و توانایی عبور نور و تصویر از بطن آن ها سبب شده است تا به عنوان محصولاتی تقریباً بی رقیب وظیفه نمایش پدیده هایی که باید دور از دسترس مستقیم بینندگانشان قرار گیرند را ایفا می کنند .

با کنار هم قرار دادن این دو ویژگی به پارادوکسی بر می خوریم که چنانچه برطرف نشود خسارات مالی و جانی فراوانی را به همراه خواهد داشت . به عنوان مثال فرض کنید که یک طلافروشی یا گالری محصولاتی ارزنده در یکی از خیابان های خلوت و کم تردد شهر شما وجود دارد .

 

لزوم مقاومت بالای شیشه های ساختمانی

با عنایت به اینکه عموم این واحدهای تجاری دارای ویترینی از محصولاتشان بوده و دقیقاً به واسطه همین نمایش به جذب مشتریان گذری می پردازند ، چنانچه شیشه های مورد نظر دارای مقاومت بالایی نباشند در اثر کوچکرین ضربه شکسته شده و با وجود آژیر خطر و حضور خود فروشندگان نیز سارقین و دیگر افراد سوء استفاده گر ، به سادگی دست به سرقت اموال مذکور می زنند ، در نتیجه اینکه وجود جداره ای مقاوم در عین زیبایی بسیار ضروری می باشد .

شیشه های ضد گلوله که گاهی با نام شیشه طلا فروشی و ضد ضربه نیز از آن ها یاد می شود ، به عنوان پاسخی برای ابهام فوق ، محصولاتی هستند که در پی قرار گرفتن چند لایه شیشه در کنار یکدیگر و تحکیم با کمک لایه های مختلفی از مواد شیمیایی یا پلیمری مثل پلی ‌وینیل بوتیرال به ساختار استواری رسیده با تعدیل خسارات وارده ، می توان ادعا کرد که حداقل با اولین ضربه متلاشی نمی شوند .

ساخت شیشه لمینت ضد گلوله

در یادداشت های پیشین گفته شد که لمینت کردن شیشه ها به معنای چند لایه کردن آن ها و افزایش مقاومت یا چسبندگیشان به یکدیگر پس از شکسته شدن به واسطه استفاده از چسب های مخصوص و عملیاتی حرارتی می باشد .

در همین راستا شیشه های لمینت ضد گلوله نیز از همین ساختار پیروی می کنند ، با این توضیح که هرچه لایه های موجود بیشتر شود ، پیشروی گلوله در عمق ساختار کمتر شده و بدین ترتیب علاوه بر افزایش توان شیشه در برابر پذیرش ضربات بیشتر ، مقاومت آن در برابر انواع گلوله ها (مثلاً گلوله های ژ3 در مقایسه با کلت کمری) نیز بیشتر می شود  .

چنانچه قصد بررسی این نکته از منظر دیگری را داشته باشیم ، باید بگوییم که شیشه های ضد گلوله دارای عمری ابدی و مقاومتی نامحدود نبوده و در اثر چالش های فیزیکی در یک برهه مشخص از پای در می آیند ، حال اینکه شیشه ای دارای بخشی سکوریت و حرارت دیده می باشد و با ضخامت زیاد خود در برابر ده ها گلوله مقاومت می کند ، در شرایطی که محصول دیگری پس از پذیرش 4 یا 5 ضربه سنگین عملاً خاصیت خود را از دست می دهد .

مقاومت شیشه ضد گلوله

در سنجش قیمت شیشه لمینت (ضد گلوله) باید به یاد داشته باشید که این محصولات اثر ضربه یا گلوله اول را از خود رد کرده و در پس جداره ای از PVB نگه می دارد . در نتیجه اینکه ضد گلوله بودن به معنای عدم ایجاد خراش و ترک روی شیشه نمی باشد ، بلکه به معنای توقف آن با کمک تخریب دیوارهای دفاعی پرتعداد و متوالیش و همچنین حراست از افراد و اشیای ماورای خود در برابر این تهدیدات می باشد .

علاوه بر طلا فروشی ها ، صاحب امتیازان بانک ها ، موزه ها ، صرافی ها و سایر اماکنی که از دارایی های با ارزشی حراست می کنند از مهمترین افراد جویای قیمت شیشه لمینت ضد گلوله هستند .

این در حالیست که شخصیت های برجسته سیاسی ، اقتصادی ، فرهنگی ، هنری ، ورزشی و سایر افرادی که از تهاجم افراد متخاصم بیم دارند نیز با اطلاع از قیمت شیشه لمینت ضد گلوله در پی افزایش امنیت خودرو ، دفتر کار یا محل زندگی خود می باشند .

در نهایت لازم به ذکر است که مجموعه نگین شیشه به عنوان عرضه کننده انواع شیشه های ساختمانی ، اینک با ارائه قیمت شیشه لمینت ضد گلوله و خدمات مرتبط به آن قادر است تا با مشاوره تخصصی و عرضه بسته ای متناسب با نیاز مشتری ، امنیت درب ، پنجره و شیشه های ایشان را تضمین نماید .

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *