قیمت شیشه لمینت 10 میل

قیمت شیشه لمینت 10 میل

قیمت شیشه لمینت 10 میل : می دانیم که شیشه لمینت به زیرشاخه ای از خانواده شیشه های ساختمانی گفته می شود که با اتصال چند ردیف مختلف شیشه و اتصال آن ها بواسطه لایه های چسبناک محصول واحدی به وجود می آید .

در همین رابطه ویژگی اصلی و قابل توجه شیشه های لمینت عدم فروپاشی آن ها پس از شکست می باشد ، به عبارتی دیگر بر خلاف شیشه های معمولی که پس از پذیرش ضربه و خرد شدن به قطعات ریز و درشتی تبدیل شده و به اطراف پراکنده می شوند ، شیشه های لمینت تنها ترک خورده و اگرچه کارایی مفید خود را از دست می دهند اما از یک سو به دلیل عدم خطرآفرینی برای سایرین و ثانیاً به دلیل حفظ جایگاه و انجام وظیفه خود تا زمان تعویض در زمره اعضای محبوب این خانواده بزرگ و پرجمعیت قرار می گیرند .

موارد استفاده از شیشه لمینت

می دانیم که شیشه های جلوی همه اتومبیل ها از جنس شیشه لمینت است . با فرض ورود ضربه ای سهمگین در یک تصادف به این محصول ، نخست اینکه خرده شیشه ای تولید نمی شود که با پاشش روی بدن سرنشینان خساراتی فیزیکی به آن ها بزند و در ثانی این پدیده تا تعویض شیشه و جایگزینی محصولی جدید در سرجای خود ثابت می ماند و مجدداً سرنشینان را از شر سرما ، باد ، طوفان ، باران و برف در امان نگه می دارد .

با عنایت به این توضیحات شیشه های مذکور در جایگاه هایی پرتردد با احتمال زیاد ورود ضربه به آن ها به کار برده شده و قیمت شیشه لمینت ده میل نیز برای افرادی در جایگاه مصرف کنندگان این محصولات اهمیت دارد . به عنوان مثال سقف های شیشه ای ، اتاقک های شیشه ای که خود از درب ، دیواره و سقف تشکیل شده اند (کابین دوش) ، پارتیشن های و میزهای شیشه ای یا روکش سطوح چوبی (رومیزی) و پنجره یا نرده ساختمان ها به ویژه آن هایی که در ارتفاع زیاد مورد استفاده قرار می گیرد از جمله اصلی ترین کاربردهای محصولات فوق الذکر هستند .

چرا ضخامت 10 میلیمتری این محصولات اهمیت زیادی دارد ؟

می دانیم که در گذشته های نچندان دور شیشه های فرآوری شده با ضخامت 4 میل عرضه می شدند .

با گذر زمان و امکان تولید محصولاتی با ضخامت بیشتر ، کارشناسان امر و مصرف کنندگان به این نتیجه رسیدند که می توان با استفاده از شیشه ای با ضخامت بیشتر ، درصد خسارت و تخریب این محصولات را کاهش داده و با صرف هزینه بیشتر ، عمر به مراتب طولانی تر آن ها را تضمین کرد . این در حالیست که حتی شیشه هایی با ضخامت 20 میل یا 2 سانتیمتر هم در بازار های داخلی یافت می شد ، اما آیا این امر با معنای داشتن مقاومتی دوبرابری نسبت به شیشه هایی با ضخامت 1 سانتیمتر بود ؟

حتی اگر پاسخ مثبت باشد ، به دلیل اشغال بیهوده فضا ، وزن زیاد ، مشکلات نصب و دردسرهای انتقال در صورت استفاده به عنوان دربی متحرک ، بهره مندی از این محصول منطقی به نظر نمی رسید . لذا شیشه 10 میل با داشتن وزنی ایده آل و مقاومتی قابل توجه توام با آن سبب شد تا قیمت شیشه لمینت 10 میل به یکی از اطلاعات پرکاربرد این حوزه تبدیل شده است و در کاربری های مختلف خودنمایی می کند .

 

قیمت شیشه لمینت 10 میل

عوامل متعددی در قیمت شیشه لمینت 10 میل تاثیرگذارند که می توان جنس لایه ها ، نوع طراحی ، افزونه های مطلوب مشتری و برش های تزئینی و تخصصی را به عنوان فاکتورهای فیزیکی و عواملی همچون نوع تسویه ، نام سازنده محصول ، شرایط حمل و نقل یا نحوه ضمانت دهی آنان را از جمله عوامل مهم اما غیر مستقیم دانست .

در خصوص نوع برش شیشه های 10 میل لمینت شده که در ساخت میز یا رومیزی کاربرد فراوانی دارند می توان به تراش تک ، دو و سه پله ، دیاموند ، لولهای ساده ، براق ، تخت و تراش انگشتی اشاره کرد . بدیهیست که متناسب با متراژ و کیفیت کار ، قیمت شیشه لمینت 10 میل نیز دستخوش تغییرات قرار می گیرد .
علاوه بر این می توان گفت که گاهی لایه های یک شیشه لمینت از نوعی خاص و یکسان نبوده و می توانند از محصولاتی متنوع ، همانند چند لایه شیشه ساده ساخته شوند . به عنوان مثال شیشه های لمینت شده با سطوح سکوریت یا فلوت و همچنین لایه هایی سندبلاست شده ، ساتینا و دوجداره می تواند ترکیبی از ویژگی های مختلف و تنوع قیمت ها را به وجود آورد .

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *