قیمت شیشه لمینت

قیمت شیشه لمینت : مخاطبینی که در دوره میانسالی خود بسر می برند ، حتماً به خاطر دارند که که در اواسط دهه شصت خورشیدی و در بحبوحه جنگ تحمیلی ، ایمن سازی پنجره ها به واسطه چسب های پهن و قهوه ای (جانسون) که از خرد و پراکنده شدن شیشه ها در اثر موج انفجار جلوگیری می کرد ، انجام می پذیرفت .

با وجود اینکه این روش در زمان خود تا حدی کاربردی بوده و درصد آسیب های ناشی از متلاشی شدن این پدیده را کاهش می داد ، اما امروزه به دلایل مختلفی از جمله عدم زیبایی و ناسازگاری با ساختار عمومی شهر ، عدم ایمنی صد درصدی ، اختلال در دید ، ایجاد مزاحمت در امر شست و شو و از همه مهمتر عدم لزوم استفاده از آن ها منسوخ شده است .

قیمت شیشه لمینت

لزوم استفاده از شیشه هایی مقاوم

حال تصور کنید در یک برج چند ده طبقه با نمایی شیشه ای – که شکستن یک قطعه از هزاران تکه ای که در این سازه استفاده شده است طبیعیست – قطعه به صورت برنامه ریزی شده عمل نکرده و در صورت شکست به داخل فرو نریزد.

مطمئناً در اثر شکست این شیشه ها ، بخشی از آن به سمت بیرون متمایل شده و روی سر عابرین پیاده می افتد . در این وضعیت آیا مالک یا صاحب امتیاز واحد مورد نظر مقصر بوده است ؟ چنانچه این شیشه به فردی آسیب جانی و مالی بزند چه کسی پاسخگوست ؟ آیا می توان تکرار این رویداد را تاب آورده و در اثر بروز هر چالشی منتظر شکسته یا کنده شدن این قطعات بود ؟

اگرچه قانون چنین افرادی را مقصر می داند اما به صورتی منطقی و منصفانه خیر ، مقصر نبوده اما ملزم به رسیدگی بوده اند ! در نتیجه اینکه باید راه حل بهتری برای این مشکلات اتخاذ شود .

تاریخچه شیشه لمینت

شیشه لمینت به عنوان همین راه حل ، پدیده ای بود که در سال های ابتدایی قرن بیستم در اثر رویدادی تصادفی کشف ( یا اختراع ) شد . در این واقعه ، در یکی از روزهای سال 1903 میلادی ، هنگامی که ادوارد بندیکتوس (Édouard Bénédictus) فرانسوی در آزمایشگاه خود مشغول فعالیت بود ، مشاهده کرد که شیشه ای آزمایشگاهی که به نیتروسلولز آغشته بوده است ، در اثر سقوط تصادفی و برخورد با زمین ترک خورده اما فرو نریخته است .

همین عامل جرقه ای شد که این فرد نسبت به حل این مساله علاقه مند شده و عامل این همبستگی را بیابد ؛ هرچند تا سال 1909 که در اخبار شنیده بود که دو زن در اثر پرتاب شیشه های ماشین در تصادفی سهمناک آسیب هایی بسیار جدی دیده اند ، به فکر ثبت اختراع و استفاده از این پدیده در ساختار اتومبیل ها نیافتاد .

در ادامه گفتنیست که پیش از تولید انبوه و نصب این محصولات روی اتومبیل های فورد برای اولین بار ، این مدل از شیشه های نشکن در جنگ جهانی و روی ماسک شیمیایی سربازان آزموه شده بودند .

قیمت شیشه لمینت

شیشه لمینت چیست؟

با گریز از تعریف های کلیشه ای تنها این مطلب را به خاطر بسپارید ؛ شیشه های معمولی پس از شکست به صورت قطعات نا همگون (ترکیبی از قطعات خیلی بزرگ و خیلی کوچک که هرکدامشان خطرناکند ) پدیدار می شوند ، شیشه های سکوریت پس از شکست با تبدیل شدن به قطعات کوچک و متحدالشکل خود نمایی می کنند اما شیشه لمینت پس از شکست با حفظ ساختار کلی خود خرد شده و در چارچوب اصلی آن تنها ترک های ایجاد شده را می بینیم .

ویژگی اصلی شیشه های لمینت در چیست ؟

این نوع محصول پس از شکست فرو نمی ریزد که این عکس العمل به دلیل وجود لایه ای از پلی وینیل بوتیرات یا PVB میان دو یا چند سطح شیشه ای (که لزوماً از یک نوع نیز نیستند) می باشد که طی عملیاتی حرارتی – فشاری میان سطوح مذکور قرار گرفته و علاوه جذب قسمتی از نیروی وارده ، با توجه به قدرت چسبندگیش قطعات در شرف ریزش را کنار یکدیگر نگه می دارد .

شیشه لمینت چه کاربردهایی دارد ؟

همانطور که تاکنون متوجه شده اید ، علاوه بر شیشه جلوی اتومبیل ها که مسلتزم حفظ حالت خود به ویژه در تصادفات رانندگی هستند ، نصب در نمای سازه های بلند ، نصب روی درب هایی با رویکرد ضد زلزله ، ضد سرقت یا ضد گلوله ، کف های شیشه ای ، ویترین فروشگاه ها ، بانک ها و سایر اماکن با دارایی های گران قیمت ، فتولمینت ، اماکنی نیازمند داشتن خلاء صوتی ، ایزولگی دما و حساس به اشعات مضر خورشیدی رایج است .

قیمت شیشه لمینت

قیمت شیشه لمینت به عواملی متعددی بستگی دارد که طبعاً طول و عرض محصول و حجم سفارشات می تواند روی آن تاثیر گذار باشد . با این حال قیمت شیشه لمینت به ضخامت کار (مثلاً 4 الی 10 میل) ، خام یا سکوریت بودن – نوع رفلکس ، رنگ (سفید ، برنز ، دودی ، سفید فلوت و … ) و کلییر بودن یا نبودنشان بستگی دارد . در نهایت گفتنیست که می توانید قیمت شیشه لمینت را با تعرفه های به روز در جداولی موجود در سایت همواره ببینید .

کاربردهای دیگر شیشه لمینت

پس از آشنایی با کلیات این محصول و عوامل موثر در قیمت شیشه لمینت ، اینک نوبت به معرفی برخی از زیر مجموعه های خاص این نوع جداره زجاجی می رسد .


شیشه فوتولمینت 

همانطور که می دانید یکی از کاربردهای رایج شیشه های تخت ، استفاده از آن ها به عنوان پوشش سطوح دیگر است ؛ به بیانی دیگر به جای اینکه از یک شیشه که می توانسته است در چارچوبی فلزی قرار گرفته و یا مرز داخلی و خارجی یک پنجره را مشخص نماید ، به عنوان عاملی برای محافظت از پدیده دیگری استفاده می کنند .

این نوع کاربرد که نمونه های آن را در گلس تلفن های همراه سراغ داریم ، بدین ترتیب عمل می کند که چنانچه پدیده تحت مراقبت آن با چالشی فیزیکی روبرو شده یا ضربه ای شدید بپذیرد ، به جای اینکه اصل محصول آسیب دیده یا بشکند ، تنها محافظ آن صدمه دیده و بدین ترتیب وجود خود را فدای حراست از محصولی با ارزشتر کند .

در همین رابطه از انواع میزهای اداری گرفته تا ناهار خوری ، تابلوهای نفیس ، تصاویر خانوادگی که برخورد مکرر دست ، گرد و غبار یا نور مستقیم خورشید به آن ها آسیب می زند و همچنین محصولاتی که باید داخل ویترینی غیر قابل نفوذ قرار گیرند ، جملگی از لفافه ای شیشه ای که از کاربرد های این محصول در جهت حفظ و نگهداری از کالاهای دیگر است بهره می برند .

فوتولمینت چیست ؟

با توجه به این توضیحات و با عنایت به این که می دانیم خود شیشه های لمینت از اتصال چند لایه شیشه به وجود می آیند ، عده ای صنعتگر که می توان عملشان را به کار هنرمندانی بزرگ تشبیه کرد (یا برعکس) ، با قرار دادن تصویری با ضخامت بسیار کم در بطن لایه هایی که در شرف چسبیدن به یکدیگر هستند ، محصولی را به نام شیشه فوتولمینت به وجود می آورند که این محصول از یک سو می تواند به عنوان شیشه ای با کاربرد های کلاسیک و معمولی خود مورد استفاده قرار گیرد و هم می تواند در کسوت یک تابلوی هنری ، از نگاره مورد نظرمان حراست کرده و زینت بخش محل قرار گیریش باشد .

در ادامه گفتنیست که وجه تسمیه شیشه فوتولمینت ، لمینت کردن یک طرح گرافیکی روی شیشه است . در چنین شرایطی بر خلاف استفاده از تکه ای ورق کاغذی یا پارچه ای در لابلای سطوح شیشه ای ، طرح گرافیکی مذکور مستقیماً روی شیشه حک شده ، به صورت استیکر روی آن چسبیده یا پس از نقش بستن بر روی تلقی بی رنگ در این ساختار جای می گیرد که به دلیل شفافیت خود ، نور و تصویر را از طرفینش عبور می دهد .

شیشه لمینت رنگی

شیشه های لمینت رنگی به عنوان گروه دیگری از محصولاتی که امروزه کاربردهای فراوانی یافته اند ، در ساختار نمای بانک ها ، مراکز خرید ، استخرها و همچنین نورگیر ها ، کف های شیشه ای ، پله ها ، و پنجره های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند .

دو ویژگی شاخص این محصول یعنی رنگی و لمینت بودنشان سبب شده است تا بواسطه حضور آن ها تنوع بیشتری در ترکیب و رنگ بندی ساختمان های گوناگون ببینیم . برای درک کاربرد بهتر این محصولات و تأثیری که می توانند بر روی زیبایی یک شهر بگذارند ، تنها به این نکته بیاندیشید که با تغییر رنگ آن ها ، یک ساختمان یا برجی شیشه ای می توانست رنگ دیگری به خود گرفته و به کلی رخ متفاوتی داشته باشد .

این محصولات عایق حرارتی بوده ، امنیت و مقاومت بالایی در برابر ضربه دارند ، می توانند اشعه ماورای بنفش را تا قریب به صد درصد تعدیل کرده و آلودگی صوتی را کنترل و کاهش دهند . وجود چنین ویژگی هایی در نمای یک سازه یا دکوراسیون های داخلی که با نور زیادی سرو کار دارند سبب می شود تا نور به طریقی آرامش بخش تنظیم شده و بدین واسطه فضای دلپذیرتری را برای ساکنین خود رقم بزند .

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *